Informacje

  • Zalecamy rękawiczki. Prognoza pogody na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    13-01-2018 14:24

    Zapowiada się mroźny dzień

    Prognoza temperatury na finał WOŚP Foto: Igor Kohutnicki/WOSP | Video: Ventusky.com

    Tegoroczny 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie pogodny, ale zimny. Dlatego też przypominamy o ciepłych rękawiczkach i grubych skarpetach. Sprawdź, co pogoda szykuje na ten dzień.

    W niedzielę w całej Polsce będzie słonecznie, bez opadów. Wiatr słaby i umiarkowany zawieje z południowego wschodu. Należy jednak być przygotowanym na mroźny dzień i jeszcze zimniejszy wieczór. Najcieplej będzie we Wrocławiu - temperatura wyniesie tam 1 stopień Celsjusza, najzimniej natomiast będzie w Krakowie: -3 stopnie. Wieczorem termometry pokażą nawet -7 st. C.

    Twórzcie razem z nami wielką mapę orkiestrowych serc!

    Temperatura w poszczególnych miastach

    GDAŃSK

    Przez cały dzień utrzyma się mróz. Rano temperatura będzie wynosić -7 st. C. W ciągu dnia termometry maksymalnie pokażą -2 st. C. O godzinie 20, podczas pokazu fajerwerków w ramach Światełka do Nieba, które będzie można oglądać z Targu Węglowego, temperatura wyniesie -4 st. C.

    KRAKÓW

    Rankiem -5 st. C. Potem cieplej, ale wciąż zimno: w najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie -3 st. C. Wszystkie rozgrzewające atrakcje, w tym koncert Elektrycznych Gitar i Enej, będą miały miejsce na Rynku. Tam, podczas pokazu fajerwerków o godzinie 20, termometry wskażą -5 st. C.

    LUBLIN

    Cały dzień mroźny. We wczesnych godzinach porannych temperatura wyniesie -6 st. C. W ciągu dnia będzie do -2 st. C. Choć muzyczne wydarzenia w ramach Finału 26. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się we wnętrzu Galerii Olimp, to o 20 gwiazda wieczoru Varius Manx zagra na scenie plenerowej. Temperatura, jaka będzie towarzyszyć zespołowi, to -7 st. C.

    POZNAŃ

    Temperatury przez cały dzień ujemne. Rano -6 st. C. Później do -2 st. C. W takiej temperaturze rozgrzeją się jednak uczestnicy biegu "Policz Się Z Cukrzycą" organizowanego w ramach WOŚP. O 20 Światełko do Nieba zostanie wystrzelone przy -2 st. C.

    WARSZAWA

    Tu mróz również utrzyma się przez cały dzień. Niedzielny poranek w Warszawie przyniesie temperaturę -6 st. C. W ciągu dnia nieco cieplej - termometry wskażą -1 st. C. Koncerty oraz pokaz fajerwerków odbędzie się na Placu Defilad. Światełko do Nieba puszczone zostanie o 20 w temperaturze -4 st. C.

    WROCŁAW

    Choć tutaj poranek będzie mroźny i termometry wskażą -3 st. C., to w niedzielę Wrocław będzie jedynym miastem, gdzie temperatura przekroczy 0 stopni. W ciągu dnia będzie 1 st. C, wieczorem natomiast, podczas uroczystego zwieńczenia 26 Finału WOŚP, fajerwerki rozświetlą niebo w temperaturze -3 st. C.

    Coraz bliżej miliarda

    Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

    Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

    W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 mln złotych. 2 stycznia 2018 roku fundacja podała, że na dwa tygodnie przed 26. Finałem WOŚP w różnego rodzaju aukcjach i zbiórkach przekroczono próg miliona złotych.

    Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...