Informacje

 • Zima powalczy z wiosną

  25-02-2016 16:21

  Prognoza pogody na pięć dni

  Zima spróbuje pokonać wiosnę

  Fot.: Shutterstock, film: TVN24

  Choć początek weekendu będzie dość pogodny i w wielu miejscach zobaczymy słońce, najbliższe dni przyniosą też opady, głównie deszczu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy dodatnie wartości, miejscami nawet 12 st. C.

  W piątek w większości kraju będzie pogodnie. Lokalnie jednak możliwe są słabe przelotne opady śniegu. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie i w południe wyniesie 999 hPa. Termometry wskażą od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku.

  Sobota ze słońcem

  Sobota będzie pogodna, ale nadal dość chłodna. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 3 st. C na Podlasiu do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Dodatkowo powieje słaby, zmienny wiatr.

  Przejaśnienia w niedzielę

  W niedzielę będzie pochmurno, ale możemy liczyć na przejaśnienia. Od Podlasia przez centrum po Śląsk pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Podkarpaciu. Ze wschodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami osiągający porywy ponad 60 km/h.

  Poniedziałek z deszczem

  W poniedziałek nadal będzie pochmurno, a do tego w całym kraju pokropi deszcz. Temperatura wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami ponad 60 km/h.

  Pochmurny wtorek

  Utrzyma się pochmurna aura. Na wschodzie i w centrum wystąpi deszcz. Na zachodzie deszcz ze śniegiem i śnieg. Na Dolnym Śląsku opady będą dość intensywne (ponad 10 cm/12 h). Termometry wskażą od 3 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 8 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach może osiągać ponad 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...