Informacje

 • Zmiana pogody i wymiana opon.
  "Teraz jest najlepszy moment"

  15-11-2018 17:50

  Unikniemy kolejek w warsztatach

  Wymiana opon na zimowe Foto: pixabay.com | Video: TVN24

  Nadchodzące dni będą coraz chłodniejsze, a w wielu regionach mogą pojawić się opady śniegu. To znacznie pogorszy warunki na drogach. Kierowcy, nie zwlekajcie z wymianą opon na zimowe. Jak mówi Kacper Jeneralski z TVN Turbo, najlepiej zrobić to teraz.

  W kolejnych dniach synoptycy zapowiadają ochłodzenie. Od piątku z każdym kolejnym dniem temperatura będzie spadać. W poniedziałek w niektórych regionach w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 1 stopień Celsjusza. Zobacz, jaka będzie pogoda w kolejnych pięciu dniach.

  To jest ten moment

  To ważna informacja dla kierowców. Na Ukrainie w środę nagły atak zimy spowodował paraliż na ulicach Kijowa, co doprowadziło do kilkuset kolizji.

  - Teraz jest najlepszy moment na zmianę opon. Kiedy zrobi się zimno, spadnie śnieg, w warsztatach utworzą się kolejki - mówił w rozmowie z portalem tvnmeteo.pl Kacper Jeneralski z TVN Turbo. Jak zapewniał, nawet przy takich warunkach atmosferycznych, jakie panują obecnie, będą one spełniać swoje zadanie.

   

  Nie warto zwlekać

  Kierowcy zwykle zwlekają z wymianą opon i reagują dopiero, gdy przyjdzie ochłodzenie i opady śniegu. Jak przekonuje Jeneralski, nie jest to właściwe podejście. Zimowe ogumienie może służyć nam również w momencie, kiedy temperatura powietrza wynosi 7 stopni Celsjusza, warto więc zmienić opony wcześniej.

  - Przyjęło się, że te 7 stopni Celsjusza to taka granica, której powinniśmy się trzymać. Jeżeli mamy taką pogodę jak w tym tygodniu, nie ma znaczenia, na jakich oponach jeździmy - tłumaczył Jeneralski. Jednak, jeżeli zmienimy opony już teraz, będziemy gotowi, gdy temperatura spadnie poniżej zera.

  Niczym szczoteczka do zębów

  Opony zimowe produkowane są z innego tworzywa, dużo lepiej przystosowanego do zimowych wartości temperatury. Dlatego nie warto oszczędzać i zaopatrzyć się w zimowe ogumienie, gdyż zwiększa ono nasze bezpieczeństwo na drogach, kiedy na drogach pojawi się mokry śnieg, bądź lód.

  - Mają inną konstrukcję, a kostka bieżnika jest ponacinana. Pod naciskiem ugina się, niczym szczoteczka do zębów - tłumaczył Jeneralski. Jak przekonywał, opony zimowe lepiej przylegają do jezdni, a pod wpływem zimna nie twardnieją.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...