Informacje

 • Zmiana w pogodzie. Zastrzyk słońca i nawet 23 stopnie

  11-10-2017 14:53

  Prognoza pogody na pięć dni

  W najbliższych dniach możemy liczyć na ciepło i dużo słońca

  Foto: liz west/flickr (CC BY 2.0), ventusky.com; Film: TVN Meteo

  Po deszczowym i miejscami burzowym czwartku czeka nas rozpogodzenie, a temperatura będzie systematycznie wzrastać. W poniedziałek wyniesie nawet 23 stopnie Celsjusza.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem kolejnego układu niżowego z centrum przemieszczającym się nad Skandynawią i Bałtykiem. Z południowego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

  Możliwe burze w czwartek

  W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane. Od zachodu w głąb kraju przemieszczą się opady deszczu o natężeniu na północy Polski do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy, a w pozostałych regionach do 3 l/mkw. Na północy i północnym wschodzie mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 17 w centrum do 20 st. C na południu. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany, a okresami dość silny. Jego prędkość w porywach dojdzie do 60 kilometrów na godzinę. Na Pomorzu i Wybrzeżu powieje do 70-90 km/h.

  W piątek rozpogodzenia

  Piątek będzie pochmurny, jednak pojawią się rozpogodzenia rozpogodzenia. Na północnym wschodzie wystąpią słabe opady deszczu o natężeniu do 3 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie, przez 13 w centrum kraju do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu. Będzie przeważnie umiarkowany i dość silny. Na północy w porywach osiągnie prędkość do 70 km/h.

  Sobota w większości pogodna

  Sobota okaże się pogodna w większości kraju. Jedynie w regionach północnych będzie pochmurno. Popada też deszcz - do 1-5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 st. C na północnym wschodzie, 16 w centrum kraju do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/godz., na Pomorzu i Wybrzeżu.

  W niedzielę ponad 20 stopni

  W niedzielę będzie przeważnie pogodnie. Tylko na północnym wschodzie kraju wystąpi większe zachmurzenie. Możliwe są też słabe opady deszczu. Termometry pokażą od 15 st. C na Podlasiu, 18 w centrum kraju, aż do 22 st. C na południowym zachodzie. Wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu. Będzie słaby i umiarkowany, jedynie na wschodzie okresami dość silny.

  Poniedziałek jeszcze cieplejszy

  Będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Podlasiu, przez 20 w centrum kraju do 23 st. C na Śląsku. Wiatr zachodni i południowo-zachodni okaże się słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Mróz na razie będzie słabnąć, ale wkrótce wróci z nową siłą....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu znad Karkonoszy, jedyn...