Informacje
 • Żółte alarmy IMGW przed silnym wiatrem

  18-09-2019 12:47 Sprawdź, gdzie wydano ostrzeżenia
  We Władysławowie wieje silny wiatr Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  Silny wiatr może stanowić zagrożenie w niektórych miejscach w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województwa warmińsko-mazurskiego (w powiatach: olsztyńskim, Olsztynie, braniewskim, lidzbarskim, szczycieńskim, nidzickim, działdowskim, nowomiejskim, iławskim, ostródzkim, elbląskim i Elbląg).

  Prognozowany jest tam umiarkowany i dość silny wiatr o średniej prędkości do 20-35 kilometrów na godzinę, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Lokalnie możliwe są burze.

  Ostrzeżenia będą ważne do godziny 16 w środę.

  Śledź aktualną sytuację pogodową:

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Definicja IMGW mówi, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...