Informacje
 • Atak zimowej aury na nielegalnym festiwalu muzycznym. Ponad 30 osób z hipotermią

  08-05-2019 17:27 Imprezowiczom pomagał Czerwony Krzyż
  Śnieg w Zakopanem Foto: Twitter.com/em3rika/ENEX | Video: TVN24

  Odbywający się w ubiegły weekend we Francji festiwal muzyki hardcore przerwało nagłe pogorszenie pogody - spadł śnieg i chwycił mróz. U ponad 30 osób stwierdzono objawy hipotermii.

  Od soboty 4 maja do niedzieli 5 maja na terenie departamentu Creuse w środkowej Francji odbywał się Teknival. W nielegalnym festiwalu muzyki hardcore udział wzięło około 10 tysięcy osób. W nocy pogoda pogorszyła się na tyle, że imprezę przerwano. Termometry pokazały -3 stopnie Celsjusza, spadło kilka centymetrów śniegu. Ponieważ do organizatorów zgłaszały się osoby z objawami hipotermii, na miejsce wezwano służby ratunkowe. Udzieliły one pomocy około 30 osobom. Dwie zabrano do szpitala.

  Organizatorzy imprezy postawili ogrzewany namiot na błotnistym wzgórzu. Pomagali także przedstawiciele Czerwonego Krzyża, rozdając uczestnikom imprezy 500 koców.

  Festiwal w tajnym miejscu

  Teknival to nielegalny niezależny festiwal muzyki elektronicznej. Odbywa się corocznie w sekretnym miejscu, które jest ujawniane uczestnikom dopiero w ostatniej chwili, tuż przed rozpoczęciem imprezy. Francuskie władze próbowały zapobiec tegorocznej edycji festiwalu, zatrzymując kilka ciężarówek przewożących sprzęt dźwiękowy.

  W zeszłym roku z okazji 25-lecia festiwal odbył się na terenie opuszczonej bazy wojskowej w Marne na północy Francji. Organizatorzy byli wtedy jednak oskarżani o zakłócanie porządku w pobliskiej strefie przyrodniczej i niepokojenie lokalnego ptactwa.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Ocieplenie klimatu...
  Tymczasem pamiętajmy o ociepleniu klimatu...
  ~Tomek /2019-05-08 20:43
 • oo
  Wiadomo, globalne ocieplenie.
  ~ja1 /2019-05-08 20:41

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...