Informacje
 • Atak zimy wiosną. Prawie 120 cm śniegu

  18-04-2016 10:43 Przez trudne warunki na drogach zginęła jedna osoba

  To bardzo nietypowa wiosna w stanie Kolorado. Miejscami zalega nawet ponad metr śniegu, a z powodu trudnych warunków pogodowych na lotnisku w Denver odwołano ponad 800 lotów. W wyniku śnieżnej aury zginęła jedna osoba. Pogoda unormuje się dopiero za kilka dni.

  Mieszkańcy stanu Kolorado w zachodniej części Stanów Zjednoczonych zmagają się ze śnieżycami. Największy atak zimowej aury nastąpił w nocy z soboty na niedzielę. W okolicach Denver miejscami zalega ponad metr białego puchu. W miejscowości Conifer jest go prawie 120 cm, w Gensee - 101 cm, a w Pinecliffe - 92 cm.

  Intensywne opady wymusiły zamknięcie niektórych dróg w stanie Kolorado. Władze zdecydowały się zamknąć autostrady. Odwołano kilka lokalnych imprez. Około 35 tysięcy gospodarstw było odciętych od prądu.

  Wypadki, odwołane loty

  W wyniku śnieżnej aury zginęła jedna osoba. Była to 57-letnia pacjentka wieziona karetką. Jak podaje patrol drogowy stanu Kolorado, kierowca ambulansu stracił panowanie nad kierownicą na autostradzie międzystanowej nr 76. Do wypadku doszło w okolicy miasteczka Brush.

  Trudne warunki panują także w miasteczku Colorado Springs. Zalega tam jedynie kilkucentymetrowa warstwa śniegu, ale z powodu śliskiej nawierzchni w tym rejonie doszło do kilku kolizji.

  Pogoda stanowi także poważne utrudnienie w ruchu powietrznym. W porcie lotniczym w Denver nasypało ponad 30 cm śniegu, w związku z czym w sobotę odwołano w sumie 852 lotów. Choć w niedzielę cienka warstwa białego puchu wciąż zalegała na płycie lotniska, ruch powietrzny wrócił do normy.

  Poprawa pogody?

  Mieszkańcom zalecono pozostanie w domach. Synoptycy mówią że opady osłabną, a poprawa pogody przewidywana jest dopiero za kilka dni. W środę temperatura ma osiągnąć ponad 13 st. C, a już w czwartek nawet 19 stopni. Do piątku wszystko wróci do normy i mieszkańcy stanu Kolorado powinni zobaczyć na termometrach już ponad 20 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...