Informacje
 • Brak prądu, ranni, jedna ofiara śmiertelna.
  Skutki wichur i ulew we Francji

  15-12-2019 09:08 Wiało z prędkością 160 kilometrów na godzinę
  "To nie żart to naprawdę jest śnieg na Maderze" Foto: ENEX | Video: Kontakt 24

  Francja od piątku zmaga się ze skutkami gwałtownej pogody. Zginęła jedna osoba, a pięć zostało rannych. Służby poszukują mężczyzny, który został porwany przez strumień wody. Miejscami wiał wiatr z prędkością 160 kilometrów na godzinę.

  W piątek w Ilharre, w Baskonii (Pireneje Atlantyckie) zginął 70-letni kierowca, gdy na jego samochód spadło drzewo złamane przez silny wiatr. Także pięć innych osób zostało rannych, gdy drzewa uderzyły w ich pojazdy. Obrażenia odniesione przez dwóch mężczyzn określono jako ciężkie.

  Poszukiwania

  Jak informują francuskie media, w miejscowości Espiens (departament Lot i Garonna) trwają poszukiwania 76-letniego mężczyzny, którego wieczorem w piątek porwał wartki strumień wezbranej wody.

  Najsilniejszy wiatr, wiejący z prędkością 143 kilometrów na godzinę, zanotowano nad ranem w piątek w miejscowości Millau. W kulminacyjnym momencie bez prądu było około 400 tysięcy gospodarstw na wybrzeżu atlantyckim. W sobotę wieczorem bez prądu wciąż pozostawało 25 tysięcy osób.

  Porywiście wiało

  Na Korsyce wiatr wiał z prędkością do 130 km/h, a w górach zarejestrowano prędkość do 160 km/h. Częściowo zawieszone zostało kursowanie promów z wyspy i na nią, a rejsy na lotnisko Bastia w północnej części Korsyki zostały odwołane.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zarówno pod koniec stycznia, jak i na początku lutego do Polski nadal będzie nap...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem słabego klina wysokiego ciśnienia....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...