Informacje
 • Burza śnieżna nad południowym wschodem USA. Nie żyje jedna osoba

  10-12-2018 10:57 Może spaść pół metra śniegu
  Zima zaatakowała Chiny Foto: Reuters/Rod Wilbourn | Video: ENEX

  Potężna burza śnieżna nawiedziła południowy wschód Stanów Zjednoczonych w niedzielę. Kilkaset tysięcy odbiorców pozbawionych jest prądu. W wyniku żywiołu zginęła jedna osoba. Służby przestrzegają, że śniegu może przybywać.

  To pierwsza burza śnieżna w tym sezonie na południowym wschodzie USA. W niedzielę po południu bez prądu, w wyniku obfitych opadów śniegu, było ponad 380 tysięcy odbiorców z Karoliny Południowej i Północnej, Georgii, Alabamy, Tennessee oraz Wirginii.

  Jedna ofiara śmiertelna

  Niebezpieczna aura spowodowała śmierć jednej osoby. Jak poinformowała policja w Matthews niedaleko Charlotte w Karolinie Północnej, na jadący samochód przewróciło się drzewo. W aucie znajdowały się dwie osoby, nie przeżył kierowca, a pasażer został zabrany do szpitala z poważnymi obrażeniami.

  Według informacji Roya Coopera, gubernatora Karoliny Północnej, w niedzielę w ciągu 11 godzin doszło do ponad 500 wypadków samochodowych. Na zachodzie stanu otworzono 11 centrów pomocy kryzysowej, w których na wypadek fatalnej pogody można się schronić.

  W niektórych miejscach spadło od 10 do 30 centymetrów śniegu, a przewidywana suma opadów docelowo ma wynieść prawie pół metra.

  Narodowa Służba Pogodowa (NWS) ostrzega mieszkańców, aby unikali podróży w najbliższym czasie, gdyż pogoda może się pogorszyć. Spodziewane są opady śniegu, śniegu z deszczem oraz zamarzającego deszczu. Dodatkowym utrudnieniem jest silny wiatr.

  Odwołane loty

  W niedzielę z lotniska Charlotte Douglas International Airport nie wyleciało ponad tysiąc samolotów. Loty zostały odwołane również z portu lotniczego Raleigh-Durham. W pobliżu miasta Charlotte na oblodzonych torach kolejowych utknął pociąg.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • zima?
  Ameryka da rady ale co z nami jak spadnie 5 cm. sniegu oczywiscie zaskoczenie,sol opylona do kielbasy,kazdy nie wie co to jest szufla czy lopata co my poczniemy jak sama inteligecja mieszka dzis w naszym kraju raju.
  ~bidny /2018-12-10 11:28

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...