Informacje
 • Burze tropikalne coraz bliżej Hawajów i Japonii

  04-08-2019 17:03 Mają uderzyć na początku tygodnia
  Porywy wiatru podczas burzy tropikalnej Francisco (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku Foto: Naval Research Laboratory, United States Naval Research Laboratory | Video: Ventusky.com

  Hawaje i Japonia szykują się na nadejście burz tropikalnych Flossie i Francicso. Przyniosą one intensywne opady i porywisty wiatr.

  Do Hawajów zbliża się burza tropikalna Flossie, która ma pojawić się tam na początku tygodnia. Niesie ze sobą obfite opady deszczu i porywisty wiatr, który wieje z prędkością 72 kilometrów na godzinę.

  Wzburzony ocean

  Meteorolodzy z AccuWeather przewidują, że Flossie uderzy w poniedziałek - już jako depresja tropikalna - i ominie tylko południową część Hawajów. Niezależnie od tego, meteorolog Brett Rathbun spodziewa się, że Flossie zwiększy fale, co będzie stwarzać zagrożenie dla surfujących i niedoświadczonych pływaków.

  - W miarę zbliżania się Flossie prędkość wiatru wzrośnie i to zwiększy ryzyko wybuchu pożaru w suchych regionach - przekazał John Feerick, starszy meteorolog AccuWeather. - Mieszkańcy powinni zachować czujność - dodał.

  Na północy i wschodzie Hawajów mogą pojawiać się intensywne opady deszczu.

  Francisco zbliża się do Japonii

  W piątek nad wodami zachodniego Pacyfiku uformowała się burza tropikalna Francisco. Znajduje się na południowy wschód od Japonii. Synoptycy prognozują, że na początku tygodnia przybierze na sile i stanie się tajfunem.

  Żywioł przyniesie niszczycielski wiatr, ryzyko powodzi i osuwisk błotnych na wybrzeżu całej południowej Japonii, zwłaszcza w Kiusiu, Shikoku i południowo-zachodnim Honsiu. Również żeglarze powinni przygotować się na trudne warunki na oceanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...