Informacje

 • "Byłam dosłownie cała w pszczołach". Inwazja w Londynie

  17-05-2017 10:49

  Owady wplątywały się we włosy

  Przechodnie na jednej z najbardziej znanych ulic Londynu zostali zaskoczeni widokiem milionów pszczół. Siedziały nawet na sygnalizacji świetlnej.

  We wtorek wieczorem olbrzymi rój pszczół wypełnił powietrze nad Greenwich Church Street w południowo-wschodniej części Londynu.

  "Absolutnie szalone"

  Właścicielka sklepu znajdującego się w pobliżu Abigail Hering określiła jnwazję jako "absolutnie szaloną". Początkowo usłyszała tajemnicze brzęczenie. Później zobaczyła olbrzymie skupisko owadów przemieszczających się nad samochodami.

  Rój przebywał tam przez przynajmniej godzinę. Ludzie na ulicach wykazywali różnorakie reakcje - od śmiechu po krzyk, jak mówiła Hering.

  - Po pracy szłam prosto do swojego samochodu. Zobaczyłam miliony pszczół znajdujących się na sygnalizacji świetlnej. Zleciały niżej i zaczęły latać pośród ludzi - relacjonowała wydarzenie.

  Były dosłownie wszędzie

  Pszczoły nie osiadły tylko w jednym miejscu.

  - Kiedy nagrywałam owady, spojrzałam w dół i zobaczyłam, że byłam dosłownie cała w pszczołach. Wszyscy byli w pszczołach. Wplątywały się nawet we włosy - powiedziała Hering.

  Dodała jednak, że całe to wydarzenie było trochę ekscytujące.

  Jako pierwsza pszczoły zauważyła miejscowa fryzjerka. Podniosła alarm tuż po godzinie 17, kiedy zauważyła rój niedaleko Old Royal Naval College.

  Pszczoły zablokowały ulicę

  TFL Traffic News ostrzegało na portalu społecznościowym przed "pszczołami, które zablokowały ulicę Greenwich". Zalecano zachowanie wzmożonej ostrożności.

  Przybyły na miejsce pszczelarz Phil Clarkson opanował sytuację dopiero o godzinie 20.30 czasu miejscowego. Zaznaczył, że możliwe jest, że rój nadleciał znad parku Greenwich.

  - Ludzie byli lekko podenerwowani i zaniepokojeni - powiedział pszczelarz. - Na szczęście nikt nie został ukąszony - dodał.

  Odpowiednie traktowanie

  - Tłumaczyliśmy ludziom, że rój jest niegroźny, a prawdopodobieństwo użądlenia nikłe. W większości przypadków dzieje się to wtedy, kiedy ktoś próbuje pszczoły strzepywać lub pozbyć się ich w inny sposób. Wtedy może zostać ukąszony - poinformował Clarkson.

  Pszczelarz zapytany, jak często występują roje tego typu, powiedział, że o tej porze roku nie jest to nic dziwnego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...