Informacje
 • Chciał, to przeszedł. Nie zatrzymało go nawet dwumetrowe ogrodzenie

  20-08-2019 14:41 W Jacksonville na Florydzie
  Aligator na ulicach Florydy Foto: [Cable News Network Inc. All rights reserved 2019] | Video: Roger Light Jr

  Mieszkańcy Florydy często mają do czynienia z aligatorami. Te niebezpieczne gady zamieszkują mokradła i bagna, ale czasem pojawiają się również w pobliżu ludzkich siedzib. Wydawałoby się, że dwumetrowy płot wystarczy, by się przed nimi ochronić. Nic bardziej mylnego.

  Okazuje się, że aligatory potrafią pokonywać wysokie przeszkody. Gada przechodzącego przez ponad dwumetrowy płot nagrała w sobotę Christina Stewart, która jechała drogą w Jacksonville na Florydzie.

  >>>ZOBACZ ALIGATORA NA ŚRODKU ULICY

  Aligator wspiął się na siatkę ogradzającą bazę lotnictwa marynarki wojennej. Ostro zakończony płot nie stanowił dla niego większego problemu. Gad oparł się brzuchem o kolce na szczycie i spokojnie "zjechał" na drugą stronę. Kobieta poinformowała dowództwo bazy wojskowej, ale wojskowi nie planują łapać aligatora, jeśli nie będzie stwarzał zagrożenia.

  Zamieszkują bagna

  Aligatory amerykańskie lub też missisipijskie (Alligator mississippiensis) zamieszkują tereny podmokłe - bagna, jeziora, mokradła w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Można też je spotkać wzdłuż strumieni i rzek. W niektórych regionach mogą zamieszkiwać słonawe siedliska wodne. Aligatory zimują na lądzie w wygrzebanych przez siebie norach w pobliżu wody. Ich podstawowym pokarmem są ryby, ptaki oraz drobne ssaki, choć znane są przypadki upolowania przez ten gatunek jelenia lub bydła.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Niedowiary
  Niesamowite, kiedys bylem tam na plazy nagle kloda sie poruszyla . Nie skojazylem ale zaczolem uciekac . Schowalem sie za maly plotek z cegly . Gdybym wiedzial co te gady potrafia pewnie bym na piechote do domu bigiem. Nigdy tam juz ńie wroce okropna trauma. A po tych zdjeciach bez maczety lub gana nie da sie chodzic.
  ~George /2019-08-21 09:10
 • forfiter
  it's at least four feet, szwagier
  ~wojtek /2019-08-20 17:25
 • Wow!
  Ale aligator cwaniak. Kto by się spodziewał ?!
  ~Marcin /2019-08-20 16:16

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...