Informacje
 • Chcieli zjechać na nartach, porwała ich lawina. "Byłem w szoku"

  20-03-2019 14:09 Lawina zeszła w austriackich Alpach
  W Banff zeszła lawina. Zginęło trzech alpinistów (wideo bez dźwięku) Foto: Reuters | Video: Google Earth

  W pobliżu kurortu Sankt Anton am Arlberg w austriackich Alpach zeszła lawina. Śnieg porwał narciarzy, którzy chcieli zjechać nieoznaczoną trasą. Wszystko nagrała kamera zamontowana na kasku jednego z nich.

  Jeden z narciarzy, który w rozmowie z agencją Reutera nie chciał podać swojego imienia, relacjonował, że wraz ze znajomymi zamierzali pojedynczo zjeżdżać nieoznaczoną trasą w pobliżu kurortu Sankt Anton am Arlberg.

  Przyznał, że żaden członek ekipy nie wpadł na to, że swoim działaniem mogą naruszyć pokrywę śnieżną i wywołać lawinę.

  Szczęście w nieszczęściu

  Kiedy przygotowywali się do zjazdu, nagle ruszyła lawina. Na nagraniu z kamery zamontowanej na kasku jednego z nich widać, jak porywa ich pędzący śnieg.

  - Po zejściu lawiny byłem w szoku i nie wiedziałem, ilu moich towarzyszy zostało zakopanych. Szczęśliwy, że żyję zacząłem kopać, szukając pozostałych. Nie wiedziałem, czy ktoś jest pod śniegiem - relacjonował.

  Można mówić o prawdziwym szczęściu w nieszczęściu, ponieważ żaden narciarz nie został zakopany w śniegu. Nie odnieśli też poważnych obrażeń.

  W dniu incydentu w tym regionie obowiązywały alerty przed lawinami. Powodem wydania ostrzeżeń było rozluźnienie się pokrywy śnieżnej leżącej na stromym i nasłonecznionym terenie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Współczesne wychowanie i wykształcenie
  Niech zgadnę... Maturę pewnie mają. Możliwe, że ukończone studia również. Doktoratów także bym nie wykluczył. I co słyszymy? "Nie wpadli na to", "byli w szoku". Oskarżcie może Austriaków, że na śniegu nie było tabliczek o niebezpieczeństwie takich zachowań. Moment, moment! Może po prostu zakazać śniegu na świecie? Jeszcze lepiej zdelegalizować góry. Przecież jak czegoś się zabroni to tego nie ma. UE pomoże czynem.
  ~XYZ /2019-03-20 15:16

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...