Informacje
 • Chłopca na plaży poraził piorun.
  "Nagle usłyszeliśmy krzyk rodziców"

  08-07-2019 19:08 Dziesięciolatka przewieziono do szpitala

  Dziesięcioletni chłopiec został porażony przez piorun, gdy przebywał wraz z rodzicami na plaży Vallauris-Golfe-Juan w pobliżu Antibes na Lazurowym Wybrzeżu. Dziecko w ciężkim stanie przewieziono do szpitala.

  - Jak zwykle z moimi kolegami dbaliśmy o to, żeby wszystko na plaży było w porządku. Grzmoty były naprawdę głośne, więc byliśmy bardzo przestraszeni. Nagle usłyszeliśmy krzyk rodziców chłopca i natychmiast przybiegliśmy, żeby sprawdzić, co się dzieje. Zobaczyłem małego chłopca leżącego na ziemi. Udzieliłem mu pierwszej pomocy. Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego! Jestem bardziej przyzwyczajony do poparzeń od meduz i ran zadanych przez jeżowce morskie niż do małych chłopców rażonych przez pioruny - powiedziała z jedna z osób pracujących na plaży.

  Stan krytyczny

  Do zdarzenia doszło w sobotę, gdy ratownicy właśnie przygotowywali się do pracy.

  - Niestety to, co wydarzyło się dziś rano, było nagłe i brutalne. To było niespodziewane. Prognozy pogody były inne. Wiedzieliśmy jedynie, że po południu powieje silniejszy wiatr. Plaża nie była jeszcze pod nadzorem i nie wywieszono czerwonej flagi. Tego poranka wszystko działo się bardzo szybko i mogło przydarzyć się każdemu - powiedział Dominique Delin, główny ratownik.

  Ratownicy wykonali masaż serca i użyli defibrylatora.

  Chłopiec w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala w Nicei. Rodzicami, którzy są w szoku, również zajęli się ratownicy medyczni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...