Informacje
 • "Chmura dymu szła w stronę miasta". Wybuchła Etna

  25-12-2018 12:31 Materiały Kontaktu 24
  "Chmura dymu szła w stronę miasta". Wybuchła Etna Foto: Kontakt 24/ Marcin Kudyniuk | Video: Kontakt 24/ Marcin Kudyniuk

  - Przez około godzinę Etna lekko dymiła, potem nastąpiła erupcja - relacjonował Reporter 24 z Katanii na Sycylii. W poniedziałek pan Marcin obserwował erupcję wulkanu. Zdjęcia dymiącej Etny przesłał na Kontakt 24.

  W poniedziałek wybuchł najwyższy i najbardziej aktywny europejski wulkan, Etna. Erupcję obserwował pan Marcin. Zdjęcia przesłał na Kontakt 24.

  - Przez około godzinę Etna lekko dymiła, potem nastąpiła erupcja. Chmura dymu szła w stronę Katanii - relacjonował Reporter 24. Jak opowiadał, nie czuł się zagrożony, nie odczuwał skutków wybuchu. Katania, w której przebywa pan Marcin jest położona około 30 kilometrów od wulkanu.

  - Bardzo widowiskowe, ale z tej odległości nie czułem żadnych skutków. Chmura dymu szła w stronę miasta, ale nie było czuć jej w powietrzu. Nawet lawy nie było widać - powiedział.

  Około 130 wstrząsów

  W pobliżu wulkanu zarejestrowano w poniedziałek około 130 wstrząsów - poinformował włoski Narodowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii. Najsilniejszy miał magnitudę 4,0. Według oficjalnej agencji informacyjnej Ansa, na południowo-wschodniej części krateru pojawiła się nowa szczelina, przez którą wydostały się chmury popiołu. Nie ma doniesień o rannych.

  Ostatnie erupcje nie stanowiły zagrożenia dla miejscowej ludności. Ostatnia poważna erupcja miała miejsce w 1992 roku.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...