Informacje
 • Co robił słoń na ulicach Wilna?
  "Po prostu poszliśmy na spacer"

  30-03-2019 07:24 Niecodzienna sytuacja w stolicy Litwy
  Zwierzęta uciekły właścicielowi Foto: ENEX | Video: Goddard Police Department/Google Maps/Shutterstock

  Słonia dostrzeżono w okolicy jednego z centrów handlowych w Wilnie w dzielnicy Szeszkinia. Zdumieni mieszkańcy wezwali policję.

  Zaczęto dochodzić, skąd to egzotyczne zwierzę wzięło się na ulicach miasta. Za najbardziej prawdopodobną uznano wersję, że uciekło z czeskiego cyrku, który przed kilkoma dniami przyjechał do stolicy Litwy.

  Okazało się jednak, że słoń nie był zbiegiem. Po prostu wyszedł na spacer z pracownikami cyrku.

  Zdaniem świadków wyglądało, jakby się zgubił, bo w pobliżu nie było widać nikogo, kto wyglądałby na opiekuna. Wersję tę sprostowała dyrekcja cyrku. Zapewniono, że zwierzę było pod ciągłą kontrolą podczas spaceru z treserem i trzema innymi pracownikami.

  - Był słoneczny dzień, więc wypuściliśmy słonia. Dlaczego ma być zamknięty? To zwierzę jest bardzo dobre, bardzo kocha dorosłych i dzieci. Po prostu poszliśmy na spacer. Mieszkańcy nie zauważyli pracowników, ponieważ słoń jest duży. Pomyśleli więc, że zwierzę uciekło. Wyszliśmy tylko na półtorej godziny - tłumaczyła menadżerka cyrku Daniela Flagerova-Jungova.

  W efekcie możliwa kontrola

  Słonica Rani od 45 lat jest jedną z gwiazd czeskiego cyrku. Według opiekunów zawsze była bardzo spokojna i nie stwarzała zagrożenia.

  Jeśli - bo i to można podejrzewać - historia ze słoniem miała być rodzajem reklamy, odniosła odwrotny efekt. Czeski cyrk ściągnął na siebie uwagę litewskich ekologów, którzy natychmiast podjęli starania o skontrolowanie, w jakich warunkach żyją tam zwierzęta.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...