Informacje

 • Cyklon uderzył w Bangladesz. Ponad 20 zabitych i pół miliona ewakuowanych

  22-05-2016 14:50

  Odwołane loty i rejsy

  Po ataku cyklonu Roanu na Bangladesz kilkanaście miejscowości znalazło się pod wodą. Wiele osób straciło życie, a pół miliona zostało ewakuowanych.

  Co najmniej 21 osób zginęło, a ponad sto zostało rannych, gdy cyklon Roanu uderzył w sobotę po południu lokalnego czasu w wybrzeże Bangladeszu. Ludzie stracili życie w lawinach błotnych oraz w powalonych od silnego wiatru domach.

  Przed gwałtownymi burzami i ulewnymi deszczami musiało uciekać 500 tys. ludzi mieszkających na nisko położonych obszarach. Władze stworzyły im 3,5 tysiąca miejsc, w których mogą się schronić.

  Powyrywane drzewa, zerwane linie energetyczne

  Cyklon uderzył w ląd w pobliżu miast Barisal i Ćittagong. Według służb meteorologicznych pod wodą znalazło się kilkanaście pobliskich wsi. Pojawiają się obawy, że silne opady deszczu mogą doprowadzić do osunięć ziemi.

  Żywiołowi towarzyszył wiatr wiejący z prędkością od 62 do 88 km na godzinę. Wyrywał on drzewa z korzeniami i powalał słupy elektryczne.

  Bangladesz często nawiedzają śmiercionośne cyklony. W 2007 roku podczas ataku Sidra w kraju tym zginęło ponad trzy tysiące osób. W 2009 roku Aila przyniosła śmierć około 200 osobom.

  Ulewy na Sri Lance, upał w Indiach

  Cyklon Roanu niespełna tydzień temu wywołał tragiczne powodzie i lawiny błotne na Sri Lance. Lokalne władze podają, że od poniedziałku na skutek podtopień i lawin błotnych zginęło tam 70 osób.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...