Informacje
 • Czerwiec jakich mało. Paryż zalany słońcem

  28-06-2018 21:24 Lunch nad Sekwaną

  We Francji jest gorąco, najbliższe dni będą wręcz upalne. W wielu regionach temperatura przekroczy 30 stopni. To jeden z najcieplejszych czerwców od ponad stu lat - donoszą specjaliści ze służby pogodowej Meteo-France.

  W Paryżu termometry pokazywały w czwartek 28 stopni Celsjusza. W piątek w stolicy Francji ma być jeszcze cieplej, a nawet upalnie, bo w granicach 30 st. C. Prognozy na kolejne dni przewidują utrzymanie się prawdziwie letniej pogody.

  "Nie ma co się dusić na ulicach"

  - Pogoda jest ładna i ciepła - cieszy się mieszkanka Paryża, Yasmine, w rozmowie z reporterem agencji Reutera. Jak dodaje, jej rodzinę właśnie odwiedziła ciocia z Algierii. - Chce zobaczyć miasto, więc ją oprowadzamy - mówi.

  - Pracujemy w pobliżu, a jako że pogoda jest ładna, zdecydowaliśmy się zjeść lunch nad Sekwaną - tłumaczy urzędniczka Morgane Nopper, która wraz z kolegami z biura zdecydowała się zjeść posiłek na paryskich nadrzecznych bulwarach. - Nie ma co się dusić na ulicach. Tutaj jest otwarta przestrzeń, przyjemnie jest odetchnąć świeżym powietrzem - dodaje Morgane.

  Wyjątkowo ciepły czerwiec

  Jak przewidują synoptycy z francuskiej służby pogodowej Meteo-France, w weekend temperatura w niektórych regionach kraju może osiągnąć nawet 35 stopni Celsjusza.

  Specjaliści obliczyli, że tegoroczny czerwiec jest piątym najcieplejszym od 1900 roku.

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...