Informacje
 • Dwa ciała odnalezione na sponiewieranej powodzią Majorce. Już 12 ofiar śmiertelnych

  11-10-2018 17:13 Chłopiec nadal poszukiwany

  Do dwunastu wzrosła w czwartek liczba śmiertelnych ofiar powodzi na Majorce. Odnaleziono ciała dwóch kolejnych osób zabitych przez żywioł na tej popularnej wśród turystów hiszpańskiej wyspie.

  Ciała dwóch osób odnaleziono w czwartek na dotkniętych powodzią terenach Majorki, hiszpańskiej wyspy na Morzu Śródziemnym w archipelagu Balearów.

  Zwłoki kobiety i mężczyzny odnaleziono w pobliżu położonego na wschodzie wyspy miasta Arta. Niedaleko od tego miejsca wcześniej znaleziono samochód należący do zaginionej pary Niemców.

  Poszukiwany chłopiec

  W ten sposób bilans śmiertelnych ofiar powodzi - spowodowanej przez ulewne deszcze - na tej obleganej przez turystów wyspie wzrósł do dwunastu. Władze podkreślają, że nie musi być to liczba ostateczna.

  Trwają poszukiwania zaginionego hiszpańskiego chłopca.

  W usuwanie skutków powodzi włączył się słynny tenisista Rafael Nadal. Czytaj więcej na ten temat.

   

  "Krajobraz jak po kataklizmie"

  Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia zniszczeń, jakie poczynił żywioł na Majorce.

  - Spadł intensywny deszcz, a w okolicy, w której przebywam, wezbrał sztuczny kanał. Wyłączono prąd, krajobraz wygląda jak po jakimś kataklizmie, wszędzie leżą porozrzucane rzeczy. Służby usuwają skutki zniszczeń, wczoraj około północy użyto śmigłowca, który sprawdzał, czy w samochodach nie zostały żadne osoby - relacjonował w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 pan Bartłomiej.


  Ogromna fala wody i błota przepłynęła przez gminę Sant Llorenç des Cardassar na Majorce po wezbraniu płynącej tam rzeki. Wiele samochodów zostało zalanych lub porwanych przez nurt. W poszukiwaniu osób zaginionych bierze udział wojsko z psami tropiącymi. Do Walencji wysłano trzy śmigłowce oraz wojskowy samolot transportowy.

  - To była potężna burza. Sytuacja jest katastrofalna, staramy się odnaleźć osoby zaginione oraz udzielać pomocy poszkodowanym, ale wszystko jest zalane i ludzie nie mogą wydostać się ze swoich domów - powiedziała Antonia Bauza z biura burmistrza miasta Sant Llorenc.

  Obfite opady spowodowały wiele utrudnień na drogach.  Miejscami w ciągu dwóch godzin spadło 230 litrów deszczu na metr kwadratowy.

  BYŁEŚ ŚWIADKIEM CIEKAWEGO ZDARZENIA POGODOWEGO? WYŚLIJ ZDJĘCIA LUB FILMY NA KONTAKT 24

   
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski napłynie powietrze z Afryki i za kilka dni może być u nas aż 27 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju wyżu Leonore znad Rosji....