Informacje
 • Dwa metry śniegu i zamiecie w Turcji. Prawie 300 wiosek odciętych od świata

  19-01-2019 07:00 Zamknięto wiele szkół

  Śnieżna zima zapanowała w wielu regionach Turcji. Niektóre wioski we wschodniej Anatolii znalazły się pod dwumetrową warstwą śniegu. Prawie 300 zostało odciętych od świata.

  Tureckie Siły Powietrzne uratowały w piątek cztery osoby, które utknęły podczas burzy śnieżnej w górach w zachodniej części kraju - poinformowało Ministerstwo Obrony Turcji. Na udostępnionym nagraniu widać, jak ratownicy opuszczają się do uwięzionych po czym wciągają ich na pokład śmigłowca.

  Intensywne opady śniegu spowodowały chaos również w innych regionach Turcji. Wiele miejscowości przykryła dwumetrowa warstwa śniegu. 281 wiosek we wschodniej Anatolii zostało odciętych od świata, pozamykano szkoły - przekazała turecka państwowa agencja informacyjna Anadolu.

  Czapy śniegowe na dachach i samochodach

  Taka trudna sytuacja dotknęła między innymi mieszkańców miasteczka Karliova. Na drogi wyjechały pojazdy do utrzymania zimowego, odkopując zasypane ulice. Udostępnione w sieci nagranie pokazuje grube czapy śniegowe na samochodach i budynkach oraz pługi, pchające przed sobą zwały śniegu. Niektóre samochody nie mogły ruszyć z miejsca na ośnieżonej nawierzchni. Konieczne było ich wypchnięcie.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...