Informacje

 • Dwóch rannych po ataku rekina.
  "Coś mnie złapało i ciągnie za stopę"

  14-07-2018 19:34

  Dwa ataki jednego dnia

  Dwa żarłacze białe jadły wieloryba na oczach turystów Foto: VirtualWolf/flickr (CC BY-SA 2.0) | Video: Joanne Jarzobski Photography

  Płytka woda przy plaży na Florydzie i dwóch mężczyzn z ranami szarpanymi na stopach. Obaj najprawdopodobniej padli ofiarami ataku rekina. Nie wiadomo jednak, czy tego samego. - Szarpnął dwukrotnie i odpłynął - opowiadał jeden z poszkodowanych.

  W piątkowe popołudnie trzydziestoletni Dustin Theobald surfował ze swoim 8-letnim synem w rejonie miasta Fernandina Beach na Florydzie.

  "Szarpnął dwukrotnie i odpłynął"

  - Pływałem na głębokości około 60 centymetrów, leżąc na brzuchu i obserwowałem synka. Wtedy poczułem, że coś mnie złapało i ciągnie za stopę - relacjonował dla News 4 Jax mężczyzna. - Sięgnąłem w kierunku stopy. Położyłem dłoń na głowie rekina - miał blisko półtora metra - i kiedy to zrobiłem, szarpnął jeszcze dwukrotnie i odpłynął - dodał.

  Mężczyzna podejrzewał, że napastnikiem był rekin wąsaty.

  Według policji z Fernandina Beach, Theobald odniósł kilka ran kłutych i kilka szarpanych na prawej stopie. Straż pożarna nakazała plażowiczom opuszczenie wody.

  Szybka powtórka z rozrywki

  Nie upłynęło wiele czasu, a służby ratunkowe otrzymały wezwanie do podobnego wypadku. Tym razem ofiarą został 17-latek, brodzący w płytkiej wodzie. Według News 4 Jacks nastolatek nie widział rekina, który wbił zęby w jego stopę. Do zdarzenia doszło zaledwie w odległości 1,5 kilometra od miejsca, gdzie został zaatakowany Theobald.

  Nie wiadomo, czy mężczyzn pogryzł ten sam rekin.

  Rekin wąsaty występuje w płytkich wodach u wybrzeżu obu Ameryk i Afryki. Osiąga do trzech metrów długości. Niesprowokowany nie stanowi zagrożenia dla człowieka.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....