Informacje
 • Dziesiątki tysięcy piorunów nad Wielką Brytanią. Problemy lotniska Londyn-Stansted

  27-05-2018 19:29 Uderzenie pioruna opóźniło loty

  W ciągu ostatniej doby nad Wielką Brytanią przeszły gwałtowne burze. Piorun, który uderzył w część systemu tankowania samolotów na lotnisku Londyn-Stansted, spowodował wiele opóźnień. Niektóre loty zostały odwołane.

  Jak podaje agencja informacyjna Reutera, podczas burz nad wyspami brytyjskimi odnotowano ponad 64 tysiące wyładowań atmosferycznych. Po przejściu ulew nad Wielką Brytanią pojawiły się doniesienia o podtopieniach oraz przerwach w dostawie prądu.

  Rozgoryczeni pasażerowie

  - Wiele lotów na lotnisku Londyn-Stansted dzisiejszego poranka zostało odwołanych. Zostało to spowodowane uderzeniem pioruna w część systemu, który dostarcza paliwo do samolotów - powiedział rzecznik lotniska.

  System został naprawiony w niedzielę rano, ale poinformowano pasażerów, aby sprawdzali stan opóźnień przed rozpoczęciem podróży. W mediach społecznościowych pasażerowie skarżyli się na to, że nie otrzymali wystarczających informacji dotyczących opóźnionych lotów.
  Usterka została usunięta

  Jak poinformowały władze lotniska w oświadczeniu, inżynierowie byli na miejscu zdarzenia i naprawili uszkodzony system. Przestrzegają jednak, że nadal mogą pojawiać się loty, które będą przekierowane, opóźnione lub odwołane.

  Londyn-Stantsed to trzecie najbardziej uczęszczane lotnisko w Wielkiej Brytanii oraz kluczowy ośrodek dla linii lotniczych Ryanair, które zaoferowały pełen zwrot pieniędzy za odwołane loty.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...