Informacje
 • Elba kusi turystów. W przypadku majowego deszczu zwrot pieniędzy za hotel

  15-05-2019 08:23 Pogoda albo zwrot pieniędzy
  W przypadku złej pogody turyści odwiedzający Elbę otrzymają rekompensatę Foto: Westernelba (CC BY-SA 4.0) | Video: Westernelba, Ferpint (CC BY-SA 4.0)

  Jeśli urlop w maju na włoskiej wyspie Elba popsuje deszcz, turyści otrzymają zwrot pieniędzy za hotel - to inicjatywa miejscowego wydziału do spraw turystyki. Pobyt w hotelu będzie gratis, jeśli opady potrwają ponad dwie godziny w ciągu dnia.

  "Elba no rain" - tak lokalne władze nazwały swą tegoroczną ofertę, której celem jest zachęcenie turystów do przyjazdu na wyspę na Morzu Tyrreńskim jeszcze przed rozpoczęciem letniego sezonu. Do inicjatywy tej przyłączyło się wiele tamtejszych hoteli.

  W przypadku, gdyby deszcz padał dłużej niż przez dwie godziny między godziną 10 a godziną 20 zwrot pieniędzy za pobyt w hotelu czy pensjonacie otrzymają wszyscy turyści - zapewniono.

  Włoski klimat

  Dziennik "La Stampa" informując o tym pomyśle zauważa, że prawie dwie trzecie Włochów patrzy na prognozę pogody co najmniej raz dziennie, a 9 procent odwołuje wakacje z powodu niepogody. Właśnie to skłoniło branżę turystyczną na toskańskiej wyspie do skierowania tej oferty.

  Szef stowarzyszenia zrzeszającego przedstawicieli tej branży Claudio Della Lucia podkreślił, że Elba ma do zaproponowania znacznie więcej niż tylko piękne plaże i wspaniałe morze, z których słynie na świecie. Jak zaznaczył, oferowane atrakcje nie wymagają słońca, a na wyspie w czasie deszczu turyści się nie nudzą. Są tam między innymi muzea Napoleona Bonaparte i wille, w których przebywał na zesłaniu między 1814 a 1815 rokiem.

  W najbliższych dniach na wyspie zapowiadane są przelotne opady deszczu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...