Informacje

 • Gdy u nas czuć zimę,
  w Hiszpanii triumfuje lato

  19-11-2017 07:47

  Termometry pokazały ponad 20 stopni

  Temperatura w Hiszpanii w sobotę, niedzielę i poniedziałek Foto: ENEX | Video: Ventusky.com

  W Hiszpanii zrobiło się ciepło i słonecznie. W sobotę temperatura wyniosła nawet 23 stopnie Celsjusza, ale w niedzielę może być jeszcze cieplej.

  Weekend w Hiszpanii okazał się wyjątkowo łaskawy dla turystów. W całym kraju przyświecało słońce, a mieszkańcy mogli cieszyć się dobrą pogodą. Słupki termometrów wskazały przynajmniej 11 stopni Celsjusza, a miejscami nawet do 23 stopni Celsjusza.

  W Barcelonie i Madrycie w sobotę meteorolodzy odnotowali 18 stopni Celsjusza, w Walencji już 20 stopni, a w Sewilli aż 23 stopni Celsjusza.

   

  Hiszpański tempera... tury skok

  Stacje meteorologiczne odnotowały skok temperatury, ale w niedzielę dobra pogoda się utrzyma. Podobnie jak w sobotę, mieszkańcy i turyści mogą pozwolić sobie na leniwy spacer wzdłuż plaży, a całe rodziny przechadzać się promenadami i pić schłodzone wino. Niektórzy pokusili się nawet o jesienny skok na głęboką wodę.

  W niedzielę termometry pokażą od 13 do 24 stopni Celsjusza. W Polsce z kolei będzie dziś co najwyżej 6 stopni Celsjusza. Możemy jedynie pozazdrościć Hiszpanom spóźnionego lata, gdy do nas wielkimi krokami zbliża się zima.

  Hiszpania leży w strefie klimatu podzwrotnikowego, który dzieli się na dwa główne typy. Klimat kontynentalny we wnętrzu kraju i morski na jego obrzeżach. Hiszpania z reguły charakteryzuje się ciepłymi latami w obszarach nadbrzeżnych i upalnymi w głębi lądu. Zimy są łagodne na wybrzeżu i chłodne, a nawet mroźne na obszarach leżących daleko od akwenów morskich.

  Zimą Hiszpania dostaje się pod wpływ polarno-morskich mas powietrza, które sięgają także terenów na samym południu kraju.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Kwietniowe lato ma się ku końcowi. Przed nami pogorszenie pogody i spadek temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego znad Skandy...