Informacje

 • Grad wielkości jabłek wybijał szyby w samochodach

  17-05-2017 07:28

  W Stanach Zjednoczonych spadł ogromny grad

  Grad wielkości jabłek w USA

  Instagram/@Steve Kersh

  Majowa pogoda jest niczym kalejdoskop zjawisk atmosferycznych nie tylko w Polsce. W poniedziałkowe południe na centralne obszary Stanów Zjednoczonych spadły duże bryły gradu.

  Jak poinformował David Samuhel z AccuWeather, największe gradobicie miało miejsce we wschodnim Iowa, południowym Wisconsin i północnej części stanu Illinois.

  Grad osiągnął wielkość piłeczki golfowej, a lokalnie dochodził nawet do rozmiarów jabłka. Trudno porównywać to z gradem wielkości gołębich jaj, który w niedzielę spadł na obszarach Polski.

  Tak ogromne kule gradowe bez większych problemów wybijają szyby. W dodatku są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi. Władze oficjalnie namawiały mieszkańców, aby w miarę możliwości zostawiali samochody w garażach. Uderzenie gradu wielkości piłki golfowej uszkodziło poszycia dachowe.

  Internauci opublikowali na portalach społecznościowych zdjęcia, które pokazują skutki gradobicia. Zdjęcia doskonale pokazują siłę, z jaką uderzały lodowe bryły.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Grad wielkości jabłka
  26.05.2014 r na Podkarpaciu mało miejsce podobne zdarzenie-grad wielkości jabłka uszkodził wiele dachów pokrytych eternitem,powybijał szyby samochodowe,zniszczył elewacje budynków.Mieliśmy kilka takich kul lodowych zamrożonych,by pokazać innym,ale po jakimś czasie zostały wyrzucone.
  Najstarsi ludzie czegoś takiego nie widzieli.
  ~Zbyszek /2017-05-17 12:05

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...