Informacje
 • Gradobicie, tornado i ulewny deszcz. Gwałtowna pogoda w Stanach Zjednoczonych

  15-05-2019 07:45 Wiatr łamał drzewa

  Połamane drzewa i zniszczone budynki to efekt przejścia tornada w Karolinie Północnej. Były miejsca, gdzie spadł grad wielkości piłek golfowych.

  Synoptycy z Narodowej Służby Pogodowej (NWS) przekazali, że co najmniej jedno tornado uderzyło w poniedziałek na wschód od Raleigh, stolicy Karoliny Północnej. Żywioł łamał drzewa i niszczył domy, ale nikt nie doznał poważnych obrażeń.

  Pogoda nie oszczędzała również mieszkańców Garner w Karolinie Północnej, gdzie przeszło gradobicie. Kule gradowe wielkości piłek do golfa wybijały szyby w samochodach.
  Ulewy w Luizjanie

  Z kolei Nowy Orlean na południu Stanów Zjednoczonych w stanie Luizjana nękały ulewy. W ciągu jednej godziny spadło tam blisko 50 litrów deszczu na metr kwadratowy. Woda zalała okolice miasta, wstrzymany został ruch uliczny.

  Aby powstrzymać rzekę Missisipi przed przelaniem przez wały przeciwpowodziowe i zalaniem Nowego Orleanu otwarty został przelew Bonnet Carre. Pozwala on na przepływ wody z tej rzeki do jeziora Pontchartrain i Zatoki Meksykańskiej. Zbudowano go po wielkiej powodzi w 1927 roku, która była najbardziej destrukcyjną w historii Stanów Zjednoczonych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie na skraju niżu Zehra znad Zatoki Ryskie...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...