Informacje
 • Grecja pod śniegiem. Opóźnione loty i problemy na drogach

  06-01-2019 21:25 Załamanie pogody

  Grecja zmaga się z trudną pogodą. Arktyczne powietrze, opady deszczu i śniegu oraz wichury ogarnęły większość regionów.

  W okolicach miasta Keratea na południu Grecji z rzeki, która przybrała w wyniku gwałtownych opadów, wydobyto ciała trzech osób. W sobotę znaleziono ciało 66-letniej kobiety, a w niedzielę dwóch mężczyzn. Strażacy poinformowali, że cała trójka była poszukiwana od czwartku.

  Na razie nie są znane bliższe okoliczności wypadku. Wiadomo jedynie, że ofiary to małżeństwo oraz 64-letni mężczyzna, który w ulewnym deszczu wiózł ich do sklepu.

  Utrudniona komunikacja

  Ekstremalna aura przyniosła mieszkańcom północnych regionów Grecji duże niedogodności - opóźnienia w lotach, utrudnienia w ruchu drogowym i problemy z ogrzewaniem.

  W Salonikach, największym mieście na północy kraju, wiele lotów zostało opóźnionych lub odwołanych ze względu na pogodę. W piątek rano z międzynarodowego lotniska nie odleciało pięć samolotów, a trzy inne musiały lądować na innym lotnisku.

  Według straży pożarnej opady śniegu od czwartku do piątku blokowały drogi w Salonikach.

  - Autobus nie dotarł na czas. W mieście, w którym mieszkam, kursowanie odbywa się co godzinę. Tymczasem wszystkie autobusy zostały wstrzymane z powodu złej pogody. Taka pogoda panuje od tygodnia, a lokalne władze powinny wiedzieć, w jaki sposób zapewnić dobrą komunikację publiczną - powiedział mieszkaniec Salonik.

  Czujność i działanie

  Grecka obrona cywilna zaapelowała do lokalnych władz o czujność w związku z zapowiadanym na poniedziałek pogorszeniem się warunków atmosferycznych.

  W Atenach władze miasta stworzyły schron dla wszystkich uciekających przed zimnem. Grecy mogą tam skorzystać z dodatkowych koców i pożywienia.

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...