Informacje
 • Grecja pod wodą. Są ofiary śmiertelne
  i poważne zniszczenia

  07-09-2016 20:48 Koło Zakintos zeszła trąba wodna

  W niektórych miejscowościach jednego dnia spadło 140 l/mkw. deszczu. Ulewy wywołały powodzie, w których zginęły trzy osoby, a jedna jest zaginiona. Na wyspie Zakintos pojawiła się trąba wodna.

  We wtorek Grecję nawiedziły ulewy. W rezultacie obfitych opadów deszczu powstały powodzie.

  Woda przyczyniła się do śmierci trzech osób. Jedną ofiarą jest 63-letnia kobieta, mieszkająca w pobliżu miasta Kalamata na półwyspie Peloponez. Kobieta poruszała się na wózku inwalidzkim. Kiedy do jej mieszkania zaczęła wlewać się woda, starsza pani była w piwnicy. Kolejnymi ofiarami są 80-letni i 90-letni mężczyźni z miejscowości Thourio.

  Kobieta z północnej Grecji jest uznana za zaginioną. W miejscowości Igoumenitsa woda powodziowa porwała rumuńską rodzinę. 36-letnią kobietę i jej dwójkę małych dzieci wyciągnęli z wody ratownicy.

  140 l/mkw. deszczu

  Powodzie powstały w miejscowościach ciągnących się w pasie od Salonik do Sparty. Deszcz na drogach wywołał wiele utrudnień dla kierowców. W miejscowości Pirgos woda zalała sklepy i domy.

  Straż pożarna otrzymała 170 zgłoszeń w miejscowości Kalamata i 30 ze Sparty. Powódź zalała również autostradę w Salonikach.

  - Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego - powiedział Panagiotis Nikas, burmistrz miasta Kalamata. - Spadło około 140 l/mkw. deszczu - dodał.

  Trąba wodna

  Mieszkańcy i turyści na wyspie Zakintos mieli okazję podziwiać niezwykłe pogodowe zjawisko. W okolicy miasta Lagana na morzu powstałą trąba wodna.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...