Informacje
 • Gwałtowna pogoda nie tylko w Polsce.
  Wiatr demoluje Europę

  10-03-2019 20:00 Może wiać z prędkością 120 km/h
  Silny wiatr w Brukseli Foto: ENEX | Video: ENEX

  Porywisty wiatr sieje spustoszenie w Niemczech i we Francji, wyrywa drzewa z korzeniami. Synoptycy ostrzegają, że w nocy możne rozpędzić się nawet do 120 kilometrów na godzinę.

  Gwałtowna pogoda związana jest z niżem Eberhard. W mieście Ennepetal, położonym w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, wiatr wyrywał drzewa z korzeniami. Jedno z nich spadło na samochód.

  - Byłem w środku i patrzyłem na zewnątrz, kiedy nagle drzewo runęło na mój samochód. Jest całkowicie zniszczony - powiedział właściciel zniszczonego pojazdu. Straż pożarna musiała wielokrotnie interweniować i usuwać z dróg powalone drzewa. W mieście Bitburg burza uszkodziła część dachu lokalnego ratusza.

  Wstrzymany ruch kolejowy

  Ze względu na trudne warunki pogodowe niemiecki przewoźnik kolejowy Deutsche Bahn wstrzymał w niedzielę ruch pociągów długodystansowych oraz niektórych pociągów regionalnych na zachodzie kraju. Niektóre trasy są zablokowane przez powalone drzewa.

  Deutsche Bahn informuje, że pociągi nie wyjadą ze stacji w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Niemiecka służba meteorologiczna DWD wydała ostrzeżenie przed burzami dla znacznej części zachodnich i środkowych Niemiec. Wiatr może tam wiać z prędkością 120 kilometrów na godzinę.

  Również we Francji panuje gwałtowna pogoda. Wichury stanowią zagrożenie dla północnych regionów - ostrzega francuska służba meteorologiczna Meteo France.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...