Informacje

 • Gwałtowne burze w Rumunii.
  Zalane ulice, wiatr przewrócił namiot cyrkowy

  10-06-2018 20:22

  Paraliż na drogach

  Gwałtowne burze nawiedziły Rumunię. Lało tak bardzo, że ulice zamieniły się w rwące potoki. Kierowcy utknęli w swoich samochodach. Silny wiatr uszkodził namiot cyrkowy, poszkodowane zostały cztery osoby.

  Burze przeszły przez Rumunię w sobotę wieczorem. W mieście Krajowa ulice przypominały baseny. Woda uniemożliwiła dalszą jazdę kierowcom, wielu z nich utknęło.

  Jak relacjonowali mieszkańcy, niektórzy wykorzystali tę sytuację w nietypowy sposób - widziano osoby, które wyszły na ulice z małymi łódkami.

  Przewrócony namiot cyrkowy

  Zeszłej nocy rumuńscy meteorolodzy ostrzegali przed gwałtownymi burzami, na które powinni uważać szczególnie mieszkańcy pięciu okręgów. Najbardziej dotknięte zostały Gorj i Dolj.

  W miejscowości Drobeta-Turnu Severin (okręg Mehedinți) burza zniszczyła namiot cyrkowy. Wiatr porwał go tuż po tym, jak skończyło się przedstawienie. W chwili nadejścia nawałnicy większość widzów już opuściła namiot. Nie wszystkim jednak się to udało. Cztery osoby zostały lekko ranne. Jedną kobietę przetransportowano do szpitala. Pozostałym osobom, w tym dwójce dzieci, służby udzieliły pomocy na miejscu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Procesy naturalne na lądzie, w wodzie i w powietrzu decydują o życiu na Ziemi. W...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepłe dni - z temperaturą powyżej 20 stopni - od tego weekendu będą rzadkością....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju rozległego niżu Elena znad północnej Norwegii....