Informacje
 • Huragan Humberto jest coraz silniejszy.
  Bermudy przygotowują się na uderzenie

  18-09-2019 11:34 Wieje z prędkością 185 km/h
  Prognozowana trasa przejścia burzy tropikalnej Sebastien (Ventusky.com) Foto: https://worldview.earthdata.nasa.gov/ | Video: Ventusky.com

  Przybrał na sile i osiągnął kategorię trzecią w pięciostopniowej, rosnącej skali Saffira-Simpsona. Huragan Humberto zbliża się do archipelagu Bermudów na Atlantyku. Nie jest to jedyne zagrożenie, które czai się na Atlantyku.

  Humberto znajduje się w odległości około 455 kilometrów na zachód od Bermudów. Wiatr w huraganie wieje ze średnią prędkością 185 kilometrów na godzinę. Władze przygotowują się do zamknięcia szkół i innych instytucji publicznych. Wstrzymany ma być publiczny transport oraz kursowanie promów.

  - Przy obecnie obranej ścieżce huragan może znaczącego wpłynąć na Bermudy - powiedział meteorolog CNN Chad Myers. Prognozowane są opady dochodzące nawet do ponad 150 litrów na metr kwadratowy.

  Niesie porywisty wiatr

  Pierwszy atak huraganu spodziewany jest w środę wczesnym popołudniem czasu lokalnego i trwać może do czwartku rano. Centrum układu ma przejść nieco na północ od Bermudów, ale jego obrzeża mogą wyrządzić znaczne zniszczenia.

  Imelda uderzyła w Teksas

  Tymczasem depresja tropikalna Imelda dotarła we wtorek do wybrzeża Teksasu. W miarę posuwania się w głąb lądu słabnie. Niesie jednak ze sobą ulewne opady deszczu, które w niektórych rejonach południowo-zachodniego Teksasu i sąsiedniej Luizjany mogą wynieść nawet 460 litrów wody na metr kwadratowy.

  Burza tropikalna na Atlantyku

  Na środkowym Atlantyku powstało kolejne niebezpieczeństwo - burza tropikalna Jerry.

  W środę rano polskiego czasu znajdowała się 1545 kilometrów na wschód od Wysp Podwietrznych. Wiatr wieje w niej ze średnią prędkością 75 kilometrów na godzinę.

  - Przewidujemy, że Jerry stanie się huraganem, kiedy dotrze w pobliże północnej części Wysp Podwietrznych - mówił synoptyk NHC w Miami.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Wyż Jurgen nieustannie kształtuje pogodę w naszym kraju....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...