Informacje
 • Japończycy nakręcą film o Mazurach

  13-05-2012 08:05 Zakochali się w leśnych uroczyskach
  Japończycy nakręcą film o Mazurach

  Japończycy zachwyceni dziką przyrodą

  Shutterstock

  Japończycy będą kręcić dokument o... Mazurach. Jak podkreślają autorzy filmu, o tym pięknym regionie usłyszeli po raz pierwszy, kiedy trafił do finału konkursu na nowych siedem cudów świata. Kiedy odwiedzili północny wschód Polski, dosłownie zakochali się w uroczyskach leśnych, nieskażonych działalnością człowieka.

  Japońska telewizja NTW, która zdecydowała się przybliżyć swoim rodakom urodę północnego wschodu Polski, będzie kręcić mi.in. w krutyńskim Mazurskim Parku Krajobrazowym. Maciej Głąbiński, przewodnik po parku, podkreślił, że dziennikarze z Japonii byli pod urokiem dzikich i niedostępnych mazurskich terenów.

  - Japończycy odwiedzili uroczyska leśne, pomijane przez turystów obszary w pobliżu rzeki Krutyni. Zachwycali się nieskażoną przez działalność człowieka przyrodą - powiedział.

  Pokochali sarny i myszołowy

  Goście z Azji widzieli tam dziko żyjące zwierzęta, takie jak sarny, jelenie, oraz ptaki szponiaste - kanie, bieliki i myszołowy. Duże wrażenie zrobiła na nich liczna populacja bocianów białych występująca na Mazurach.

  Dzięki kampanii "Mazury Cud Natury"

  Anna Wasilewska z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, która jest odpowiedzialna za  promocję regionu podkreśliła, że Mazury są wyjątkowe nie tylko na tle Polski, lecz także na tle całej Europy.

  - Zainteresowanie japońskiej telewizji potwierdza sukces kampanii "Mazury Cud Natury" i jest to bardzo miłe wyróżnienie regionu. Mam nadzieję, że zainteresowanie Mazurami, ale także Warmią, będzie wciąż rosło, ponieważ turystyka jest jednym z priorytetów strategii rozwoju regionu - oceniła.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Jeziora w Polsce
  ja znam też piękne jeziora na ziemiPałuckiej koło Znina Gąsawa 137 jezior blisko Biskupina
  ~mika /2012-05-13 12:53
 • hit legalne plądrowanie jezior przez rybaków
  Powinno się ludziom pokazać prawdziwą rzezczywistość jezior mazurkich, które od lat są grabione z ryb przez rybaków (leaglnych kłusowników) , powoli przypominają bezrybne baseny. Kilometry nie oznakowanych sieci,odłowy w czasie tar brak jakich kolwiek norm co do ilości i wielkości siatek. Brak słów:( Gdzie są reporterzy, telewiza :(
  ~TED /2012-05-13 12:27
 • Mazury!
  Bardzo się ucieszyłam że Japończycy dostrzegli naszą piękną Polskę i Mazury, dolina Wisły gdzie mieszkam też jest przepiękna, zapraszam w okolice Nowego/Wisłą :)
  ~bea /2012-05-13 12:07
 • ...
  Tylko taki ignorant jak Ty mógł powiedzieć coś takiego.. :)
  ~asi /2012-05-13 11:25
 • Mazury
  Jak polska ekipa chciała robić film dokument o Mazurach to TVP nie miało na to kasy . Ale na g...wna takie jak "jaka to melodia " ,, galeria " itp to mają .
  ~waw /2012-05-13 11:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Quentin przemieści się nad południową Finlandię....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...