Informacje
 • Japończycy nakręcą film o Mazurach

  13-05-2012 08:05 Zakochali się w leśnych uroczyskach
  Japończycy nakręcą film o Mazurach

  Japończycy zachwyceni dziką przyrodą

  Shutterstock

  Japończycy będą kręcić dokument o... Mazurach. Jak podkreślają autorzy filmu, o tym pięknym regionie usłyszeli po raz pierwszy, kiedy trafił do finału konkursu na nowych siedem cudów świata. Kiedy odwiedzili północny wschód Polski, dosłownie zakochali się w uroczyskach leśnych, nieskażonych działalnością człowieka.

  Japońska telewizja NTW, która zdecydowała się przybliżyć swoim rodakom urodę północnego wschodu Polski, będzie kręcić mi.in. w krutyńskim Mazurskim Parku Krajobrazowym. Maciej Głąbiński, przewodnik po parku, podkreślił, że dziennikarze z Japonii byli pod urokiem dzikich i niedostępnych mazurskich terenów.

  - Japończycy odwiedzili uroczyska leśne, pomijane przez turystów obszary w pobliżu rzeki Krutyni. Zachwycali się nieskażoną przez działalność człowieka przyrodą - powiedział.

  Pokochali sarny i myszołowy

  Goście z Azji widzieli tam dziko żyjące zwierzęta, takie jak sarny, jelenie, oraz ptaki szponiaste - kanie, bieliki i myszołowy. Duże wrażenie zrobiła na nich liczna populacja bocianów białych występująca na Mazurach.

  Dzięki kampanii "Mazury Cud Natury"

  Anna Wasilewska z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, która jest odpowiedzialna za  promocję regionu podkreśliła, że Mazury są wyjątkowe nie tylko na tle Polski, lecz także na tle całej Europy.

  - Zainteresowanie japońskiej telewizji potwierdza sukces kampanii "Mazury Cud Natury" i jest to bardzo miłe wyróżnienie regionu. Mam nadzieję, że zainteresowanie Mazurami, ale także Warmią, będzie wciąż rosło, ponieważ turystyka jest jednym z priorytetów strategii rozwoju regionu - oceniła.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Brawo
  Jednak reklama dźwignią "handlu".
  ~olo /2012-05-13 10:00
 • :)
  tylko taki piękny kraj jak Japonia mogła dostrzec piękno Mazur :)
  ~Dar /2012-05-13 09:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...