Informacje
 • Jeleń zabił uczestnika polowania.
  "Dźgnął go porożem"

  07-11-2017 09:00 Pomoc medyczna przybyła za późno

  Tragiczny finał polowania w Lesie Compiegne

  Foto: Shutterstock, film: Google Maps

  62-letni mężczyzna zginął na polowaniu w Pikardii (Francja), zadźgany przez jelenia porożem. Do podobnego wypadku doszło kilka lat temu w Polsce.

  Polowanie odbywało się w poniedziałek rano w Lesie Compiegne w Pikardii, około 85 kilometrów na północny wschód od Paryża.

  62-latek był nieuzbrojony, szedł w nagance. W pewnym momencie, według relacji policji, "został zaatakowany i przebity przez jelenia, który dźgnął go swym porożem" w klatkę piersiową. Mężczyzna zmarł w wyniku krwawienia wewnętrznego zanim dotarła pomoc medyczna.

  Protesty przeciwko polowaniom

  Policja podkreśla, że tego typu zdarzenia i taka śmierć są "niespotykane".

  Francuskie media, relacjonując incydent, wspominają, że doszło do niego kilka tygodni po tym, jak miejscową społeczność wzburzyła śmierć jelenia podczas polowania przeprowadzonego na prywatnym terenie. Doszło wówczas do protestów przeciwko organizowaniu łowów w okolicy.

  Podobny przypadek w Polsce

  Do podobnej tragedii doszło w 2011 roku w Polsce. Podczas polowania w wielkopolskich lasach spłoszony jeleń wpadł na mężczyznę, który uczestniczył w nagance i śmiertelnie go poturbował. 49-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Walka o życie
  gdyby mnie ktoś chciał zabić również bym starał się unieszkodliwić przeciwnika.
  ~grzesiek /2019-01-08 17:41
 • Jeleń waleczny
  Dobrze, że zabił. Szkoda, że to nie mięsożerny osobnik.
  Gama /2018-08-20 18:52
 • myśliwy
  zgadzam się, że zwierzyna może zapolować. gdyby było inaczej polowanie nie miałoby dla mnie sensu. lubię włóczyć się po lesie tropiąc zwierzynę
  ~mysliwy /2017-11-08 15:22
 • barbażyńcy
  Ależ wszyscy chrzanicie - zginął człowiek, obojętne czy myśliwy, czy głupi czy inny - CZŁOWIEK!!! Nie jestem fanem myśliwych i polowań - ale te wszystkie wypowiedzi mówiące o jakiejś "słusznej" karze za złe czyny świadczą tylko o totalnym "zryciu" beretów u niektórych "wypowiadających się". W tym Waszym pseudo idealnym eko-świecie najchętniej widzielibyście wilki i niedźwiedzie biegnące ulicami Warszawy - na przemian ze stadami bobrów, jeleni, łosi, dzików i żmij zygzakowatych - od czasu do czasu chrupiące na przekąskę któregoś z przechodniów... Jak ktoś tak kocha zwierzątka ponad ludzi zawsze może sobie fundnąć jakąś surwiwalową wycieczkę na Syberię, albo do Kanady - najlepiej od razu w jakiś najdzikszy rejon - i oczywiście bez broni... jak się uda wrócić może będzie więcej szacunku do siebie samego i bliźnich... A cieszyć się z czyjejś śmierci? Kto Was wychowywał? Lenin ze Stalinem na zmianę z Goebbelsem i Hitlerem?
  ~homo sapiens /2017-11-07 22:09
 • nosił wilk razy kilka
  uczestniczysz w mordowaniu zwierzyny,licz się z tym ,że to na ciebie może zapolować zwierzyna.Brawo jeleń,myśliwi czasami powinni poczuć jak to jest gdy na ciebie polują.
  alamo905 /2017-11-07 19:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...