Informacje
 • Karambol z udziałem 50 pojazdów i ranni. Skutki kwietniowego śniegu

  06-04-2019 11:39 Obowiązują ostrzeżenia
  Śnieg w Anglii Foto: Reuters | Video: tvnmeteo.pl

  Od piątku w wielu regionach Hiszpanii pojawiły się intensywne opady śniegu. W jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych doszło do dużego karambolu, w którym co najmniej 35 osób zostało rannych.

  Intensywne opady śniegu spowodowały w piątek potężny karambol z udziałem 50 samochodów na drodze A-1 w przełęczy Somosierra. Co najmniej 35 osób zostało rannych. Niektóre media podają, że poszkodowanych jest ponad 40 osób. Poważnie ranna jest 62-letnia kobieta.

  Do interwencji wezwano służby Comunidad de Madrid oraz oddziały z Kastylii i Leónu. Strażacy musieli uwolnić co najmniej dziesięć osób uwięzionych w swoich pojazdach. Jak podały lokalne media - droga A-1, będąca jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych, została zablokowana na ponad pięć godzin.

  Hiszpańska zima

  Śniegiem sypnęło również między innymi w Grenadzie, na południu kraju. Według prognoz zimowa aura może utrzymać się jeszcze w sobotę. Z powrotu zimy cieszą się narciarze z górskiej prowincji Sierra Nevada.

  W Jaén ostrzeżenia przed opadami i oblodzeniami mają obowiązywać co najmniej do niedzieli.

  Zimny front niosący intensywne opady śniegu spowodował, że synoptycy Państwowej Agencji Meteorologicznej (AEMET) zadecydowali o wydaniu ostrzeżeń w wielu regionach Hiszpanii. Alerty dotyczą również oblodzeń.

  Do tego wieje

  W miastach Almeria na południu Hiszpanii i Albacete w południowo-wschodnim regionie kraju odnotowano silne porywy wiatru, rozpędzające się do 70 kilometrów na godzinę. Na południowym wybrzeżu spodziewane są wysokie fale do trzech metrów. Z kolei w A Coruña na północnym zachodzie Hiszpanii przy silnym wietrze, fale mogą osiągać nawet sześć metrów.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami ciepły tydzień, a na przełomie maja i czerwca może być wręcz gorąco....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Axel znad Czech. ...