Informacje
 • Katastrofalne pożary w Australii.
  Rozmiar zniszczeń na zdjęciach

  17-01-2020 09:00 Kadry, które pokazują siłę żywiołu
  Z zoo ewakuowano koale Foto: PAP/EPA/JAMES GOURLEY | Video: Reuters

  Od kilku miesięcy Australię trawią pożary buszu. Ocenia się, że zginąć w płomieniach mogło nawet miliard zwierząt. W ostatnim czasie spadł długo oczekiwany deszcz, jednak to jeszcze nie koniec walki z żywiołem. Rozmiary tragedii udokumentowane zdjęciami są przejmujące.

  Od października w wyniku pożarów w Australii życie straciło co najmniej 29 osób, a według naukowców z Uniwersytetu w Sydney w ogniu mogło zginąć nawet miliard zwierząt. Zniszczonych jest ponad 2,5 tysiąca domów. W piątek w Nowej Południowej Walii nadal płonęły 82 pożary, z czego 30 nie udało się jeszcze opanować. Ogień szaleje również w kilku miejscach w stanie Wiktoria.

  >>> CZYTAJ WIĘCEJ O POŻARACH W AUSTRALII

  Porucznik Kynan Lang w miejscu, gdzie zginęli jego wujek i kuzyn. Zdjęcie powstało na wyspie Kangura podczas operacji Bushfire Assist. W australijskich pożarach zginęło od października co najmniej 29 osób.

  Uniwersytet w Australii szacuje, że w pożarach mogło zginąć nawet miliard zwierząt. Dwie rudawki szarogłowe ze zdjęcia udało się uratować. Leczone są w szpitalu w Beerwah. Tam też od 2004 roku trafiło ponad 90 tysięcy zwierząt.

  Sara i jej partner Gary prowadzili ośrodek dla dzikich zwierząt. Musieli jednak uciekać przed ogniem, a ich dom został całkowicie zniszczony. Uratować udało im się jednego młodego kangura.

  Ogień zniszczył w Australii ponad 2,5 tysiąca budynków. Na poniższych zdjęciach widać Vanessę i Petera Williams stojących przed zgliszczami budynku, w którym prowadzili zakład garncarski. Ogień dotarł do Mogo w sylwestra. Stracili wtedy zakład i dom.

   

   

  Wiktoria, Nowa Południowa Walia i Queensland, trzy najbardziej dotknięte suszą i pożarami stany, z radością powitały w tym tygodniu opady deszczu. Straż pożarna zaznacza jednak, że ulewy nie ugaszą wszystkich pożarów, ale pomogą znacznie ograniczyć ich skutki.

  Tymczasem natura powoli wraca do życia. Na spalonych drzewach pojawiają się zielone kiełki.

  Zobacz galerię pozostałych zdjęć z Australii:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Taak
  ale niepoprawne zachowanie wobec ludzi zwierząt, ludzi i powszechne męczeństwo przebierają miarkę. A Szydło w Czechach? A kłótnie vs. polowań? Bestia tkwi w nas...Wojna jest w nas...A wiatr w chorągiewkach...
  ~Miss /2020-01-12 06:30
 • Wiatr pozorny
  mnie też zdziwił.
  Imliczment tak samo,no,ale mieli pełne ręce roboty
  Okropne,bo zwierzaki wszystkie są tak powolnew tych regionach,i zaczadzenia wniższych rejonach, i susze... Dobrze,że deszcze nawilżą trochę ziemię.
  ~Millie /2020-01-11 14:35
 • MILIARD zwierząt poszedł z dymem, w pożarach Australii
  tylko płakać
  ~gas /2020-01-11 13:41
 • nie zdzierżę
  patrzcie na te zdjęcia lotnicze...wszystkie nowe ogniska pożarów pojawiają się w linii prostej, jak po sznurku...niezależnie od kierunku wiatru! widać po dymie, w którą stronę by się rozprzestrzeniały, gdyby przyczyny były naturalne...teraz, po tylu miesiącach dochodzenie,jak już nie ma czego ratować..??? brawo, to może niech się prokuratura australijska pofatyguje do plantatorów oleju palmowego
  ~krakowianka /2020-01-11 05:45
 • Miliard zwierząt...
  Zginęło miliard zwierząt... Miliard. I będą następne... I to ludzkie dzieło. Ludzkie. A ludzi obchodzi tylko kasa.
  ~Johann /2020-01-10 14:19

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...