Informacje
 • Katastrofalne pożary w Australii.
  Rozmiar zniszczeń na zdjęciach

  17-01-2020 09:00 Kadry, które pokazują siłę żywiołu
  Powodzie w Australii Foto: PAP/EPA/JAMES GOURLEY | Video: Reuters

  Od kilku miesięcy Australię trawią pożary buszu. Ocenia się, że zginąć w płomieniach mogło nawet miliard zwierząt. W ostatnim czasie spadł długo oczekiwany deszcz, jednak to jeszcze nie koniec walki z żywiołem. Rozmiary tragedii udokumentowane zdjęciami są przejmujące.

  Od października w wyniku pożarów w Australii życie straciło co najmniej 29 osób, a według naukowców z Uniwersytetu w Sydney w ogniu mogło zginąć nawet miliard zwierząt. Zniszczonych jest ponad 2,5 tysiąca domów. W piątek w Nowej Południowej Walii nadal płonęły 82 pożary, z czego 30 nie udało się jeszcze opanować. Ogień szaleje również w kilku miejscach w stanie Wiktoria.

  >>> CZYTAJ WIĘCEJ O POŻARACH W AUSTRALII

  Porucznik Kynan Lang w miejscu, gdzie zginęli jego wujek i kuzyn. Zdjęcie powstało na wyspie Kangura podczas operacji Bushfire Assist. W australijskich pożarach zginęło od października co najmniej 29 osób.

  Uniwersytet w Australii szacuje, że w pożarach mogło zginąć nawet miliard zwierząt. Dwie rudawki szarogłowe ze zdjęcia udało się uratować. Leczone są w szpitalu w Beerwah. Tam też od 2004 roku trafiło ponad 90 tysięcy zwierząt.

  Sara i jej partner Gary prowadzili ośrodek dla dzikich zwierząt. Musieli jednak uciekać przed ogniem, a ich dom został całkowicie zniszczony. Uratować udało im się jednego młodego kangura.

  Ogień zniszczył w Australii ponad 2,5 tysiąca budynków. Na poniższych zdjęciach widać Vanessę i Petera Williams stojących przed zgliszczami budynku, w którym prowadzili zakład garncarski. Ogień dotarł do Mogo w sylwestra. Stracili wtedy zakład i dom.

   

   

  Wiktoria, Nowa Południowa Walia i Queensland, trzy najbardziej dotknięte suszą i pożarami stany, z radością powitały w tym tygodniu opady deszczu. Straż pożarna zaznacza jednak, że ulewy nie ugaszą wszystkich pożarów, ale pomogą znacznie ograniczyć ich skutki.

  Tymczasem natura powoli wraca do życia. Na spalonych drzewach pojawiają się zielone kiełki.

  Zobacz galerię pozostałych zdjęć z Australii:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Wielka orkiestra..
  Dziś było podane, że pieniądze które orkiestra zbierze w Australii będą dla nich. Nie mam nic przeciw temu żeby cała suma tegorocznej zrzutki trafiła do Australii. Ludzie, zwierzęta, przyroda... - tam naprawdę potrzeba pomocy i jest szansa, że ją dobrze spożytkują jak ta pożoga ucichnie. Na ten cel dam.
  ~llm /2020-01-07 21:40
 • Gdzie ta pomoc?
  Ja mam pytanie a gdzie ta pomoc z innych krajów? Czemu inne kraje nie wysyłają swoich strażaków do pomocy Australii??? Gzie ci wszyscy z pseudo Greempis. Gdzie inny obrońcy praw zwierząt
  W Australii potrzebują pomocy z innych krajów aby pomogli gasić pożary i w ratowaniu zwierząt. To straszne co się tam w tej chwili dzieje. Oby spadł jak najszybciej tam deszcz.
  ~Daga /2020-01-07 13:20
 • @MiksujeKisiel nie masz pojęcia jakie są skutki globalnego ocieplenie
  Tak, to wina globalnego ocieplenia. Topnienie lodowców, susze, pożary, anomalia pogodowe i wiele wiele innych to są skutki globalnego ocieplenia. Pożary w Australii też.
  ~Nick /2020-01-07 12:25
 • Deszcz
  Zastanawia mnie dlaczego nie zasiali chmur burzowych z których spadłby ulewny deszcz... pomógłby w walce z gaszeniem buszu ale i zmoczył inne tereny by nie mogły się zapalić. Zasiewanie chmur nie jest niczym trudnym już od jakiegoś czasu robią to w Dubaju gdzie na pustyni rozwinęło się gigantyczne miasto a ulewne deszcze potrafią dokonac podtopień.
  ~gjgj /2020-01-07 12:06
 • durna australia a świat nie pomaga
  mieli tyle lat na przygotowanie się do takich sytuacji ale oni wolą kąpać się w oceanie lub odpalać petardy na sylwestra, a reszta świata nie pomaga, znieczulica jest zatrważająca, kilkadziesiąt krajów wysłałoby swoje samoloty i już byłoby po pożarze. ja nie mogę patrzeć już na te zdjęcia to jest coś strasznego, bezradność australii i brak reakcji pozostałych państw, lepiej zabić jakiegoś araba...
  ~ass66 /2020-01-07 09:06

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...