Informacje
 • Katastrofalne pożary w Australii.
  Rozmiar zniszczeń na zdjęciach

  17-01-2020 09:00 Kadry, które pokazują siłę żywiołu
  Powodzie w Australii Foto: PAP/EPA/JAMES GOURLEY | Video: Reuters

  Od kilku miesięcy Australię trawią pożary buszu. Ocenia się, że zginąć w płomieniach mogło nawet miliard zwierząt. W ostatnim czasie spadł długo oczekiwany deszcz, jednak to jeszcze nie koniec walki z żywiołem. Rozmiary tragedii udokumentowane zdjęciami są przejmujące.

  Od października w wyniku pożarów w Australii życie straciło co najmniej 29 osób, a według naukowców z Uniwersytetu w Sydney w ogniu mogło zginąć nawet miliard zwierząt. Zniszczonych jest ponad 2,5 tysiąca domów. W piątek w Nowej Południowej Walii nadal płonęły 82 pożary, z czego 30 nie udało się jeszcze opanować. Ogień szaleje również w kilku miejscach w stanie Wiktoria.

  >>> CZYTAJ WIĘCEJ O POŻARACH W AUSTRALII

  Porucznik Kynan Lang w miejscu, gdzie zginęli jego wujek i kuzyn. Zdjęcie powstało na wyspie Kangura podczas operacji Bushfire Assist. W australijskich pożarach zginęło od października co najmniej 29 osób.

  Uniwersytet w Australii szacuje, że w pożarach mogło zginąć nawet miliard zwierząt. Dwie rudawki szarogłowe ze zdjęcia udało się uratować. Leczone są w szpitalu w Beerwah. Tam też od 2004 roku trafiło ponad 90 tysięcy zwierząt.

  Sara i jej partner Gary prowadzili ośrodek dla dzikich zwierząt. Musieli jednak uciekać przed ogniem, a ich dom został całkowicie zniszczony. Uratować udało im się jednego młodego kangura.

  Ogień zniszczył w Australii ponad 2,5 tysiąca budynków. Na poniższych zdjęciach widać Vanessę i Petera Williams stojących przed zgliszczami budynku, w którym prowadzili zakład garncarski. Ogień dotarł do Mogo w sylwestra. Stracili wtedy zakład i dom.

   

   

  Wiktoria, Nowa Południowa Walia i Queensland, trzy najbardziej dotknięte suszą i pożarami stany, z radością powitały w tym tygodniu opady deszczu. Straż pożarna zaznacza jednak, że ulewy nie ugaszą wszystkich pożarów, ale pomogą znacznie ograniczyć ich skutki.

  Tymczasem natura powoli wraca do życia. Na spalonych drzewach pojawiają się zielone kiełki.

  Zobacz galerię pozostałych zdjęć z Australii:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • powinno sie pomoc
  zamiast odbudowywać Katedre lepiej pomoc w takich przypadkach. Amazonia, Australia. Bez katedry można zyc, fauny i flory nic nie zastapi. Nie wolno do wyginiecia następnych gatunkow.
  ~lma /2020-01-04 13:29
 • Gaff
  Kolejny namacalny przykład zmian klimatu ale liczy się tylko kasa kasa.... tylko czy za jakiś czas będzie ją gdzie wydać ?
  ~Gaff /2020-01-04 11:30
 • Pełna zgoda z Givo...
  Zgoda tylko trzeba chcieć.
  ~Gaff /2020-01-04 11:28
 • Pomóżmy
  Bardzo dobrze napisałeś GIVO,że cała Europa powinna pomóc Australii.Polscy strażacy naprawdę maja super sprzęt.Ostatnio pomogli Szwedzkim strażakom gasić lasy w Szwecji to teraz powinni pomóc całej Australii.

  PS.W Australii też mieszkają Polacy i na pewno jakaś garstka by podziękowała za pomoc
  ~BEJA /2020-01-04 11:25
 • Wizerunek Polski :) Givo Ty tak na serio ?
  No weź mnie nie rań, polecimy walczyć z żywiołem za swoje a później dalej będą nas kopać w cztery litery jak to jest od kilkudziesięciu czy set lat. Wszędzie pomagamy a korzyści z tego żadnych.
  ~Goalkeper /2020-01-04 00:41

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...