Informacje
 • Kierowcy musieli się zatrzymać.
  Przez drogę przepływały łososie

  06-11-2018 17:07 Płynęły na tarło
  Channa Argus stanowi zagrożenie dla amerykańskiej fauny Foto: [Cable News Network Inc. All rights reserved 2018] | Video: Brian Gatwicke, Shutterstock, Smithsonian Environmental Research Center

  Na niecodzienną przeszkodę natrafili kierowcy ze stanu Waszyngton. Przez drogę przepływały łososie, które próbowały przedostać się na jej drugą stronę.

  Alexis Leonard ze swoją rodziną jechała w sobotę drogą numer 101 w stanie Waszyngton. Zwykle na tym odcinku trzeba uważać na przebiegające przez jezdnię łosie, tym razem było jednak inaczej.

  Po ulewnych opadach deszczu wylała pobliska rzeka Skokomish. Oczom podróżujących samochodem ukazał się niecodzienny widok: przez jezdnię z jednej strony na drugą przepływały łososie. Ryb było kilkadziesiąt.

  Droga pełna łososi

  Alexis postanowiła nagrać to zdarzenie, a wideo zamieściła na Facebook'u.

  Kobieta na co dzień pracuje w wylęgarni łososi. Jak mówiła w rozmowie z lokalnymi mediami, taki widok w stanie Waszyngton nie należy do częstych. Łososie na jesieni, płynąc na tarło, zwykle składają ikrę w zatokach rzeki Skokomish. Czasami, kiedy w okolicy padają intensywne deszcze, rzeka wylewa, a ryby z niej wypływają i kierują się w różnych kierunkach. Zdarza się, że wypływają na drogę.

  - Jeśli im się poszczęści, dopłyną do zatoczki po drugiej stronie. Jeśli nie, będą uwięzione - powiedziała Leonard. Jak dodała, co roku w porze tarła na tej drodze, kiedy pada obfity deszcz, pojawiają się łososie. Czasami można spotkać ich nawet tysiące.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...