Informacje
 • Kolejny sztorm, kolejne ekstremalne lądowanie

  16-02-2020 13:04 Wiał silny wiatr

  Szalejący nad Wielką Brytanią sztorm Dennis zagraża mieszkańcom i utrudnia ruch lotniczy. W sobotę na londyńskim lotnisku Heathrow silny wiatr utrudniał lądowanie airbusa. Podobne, dramatycznie wyglądające próby lądowania oglądaliśmy niespełna tydzień temu, gdy nad Europą szalał sztorm Ciara.

  W sobotę na lotnisku Heathrow z trudem wylądował samolot Airbus A380 linii Etihad Airways. Maszyna walczyła z silnym, bocznym wiatrem, który "rzucał" ją na boki. Na nagraniu widać, jak samolot unosi się nad pasem i próbuje wylądować.

  Airbus A380 to potężny, dwupoziomowy samolot, największa pasażerska maszyna na świecie. Na pokład może wziąć od około 500 do nawet około 800 pasażerów, zależnie od konfiguracji.

  Sztorm Dennis

  Na Wielką Brytanię nadciągnął sztorm Dennis. Towarzyszą mu intensywne opady deszczu i silny wiatr. Brytyjscy meteorolodzy prognozują, że wiatr w porywach możne wiać z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę. Gwałtowna pogoda spowodowała utrudnienia w ruchu lotniczym - na terenie całego kraju odwołano wiele lotów, między innymi na lotniskach Heathrow i Gatwick. Obowiązują ostrzeżenia przed powodziami.

  Zeszłej niedzieli nad Europą przechodził sztorm Ciara związany z niżem Sabina. Gwałtowna pogoda spowodowała wiele szkód w kilku krajach, między innymi w Niemczech, Francji, Szwecji, Czechach i Polsce. W wielu regionach kontynentu padał ulewny deszcz i wiał silny wiatr. Na Korsyce zanotowano w porywy wiatru dochodzące do 220 km/h. Miejscami pozamykano szkoły, a na lotniskach odwołano setki lotów. Wielu odbiorców było odciętych od energii elektrycznej.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Co w tym ekstremalnego?
  Normalne lądowanie z bocznym wiatrem.
  ~Lukels /2020-02-16 17:44
 • Lekka przesada.
  Lekka przesada w tytule. Lądowanie z bocznym wiatrem to standard. Samolot utrzymuje stabilną pozycję w poziomie, dotyka tylnymi kołami pasa i natychmiast kieruje dziób w oś pasa. Nie było rozkołysania czy lądowania na jedno kolo. Profesjonalna robota. Nie straszcie przyszłych pasażerów :)
  ~tomwito /2020-02-16 16:08
 • crosswind
  Mistrzowskie lądowanie !!! Szacun dla kapitana
  ~VorteX /2020-02-16 13:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...