Informacje
 • Ludzie w panice porzucali samochody, ulicami płynął towar ze sklepów

  16-07-2014 14:21 Intensywne opady sparaliżowały ruch drogowy i lotniczy
  Ludzie w panice porzucali samochody, ulicami płynął towar ze sklepów

  Grecja zmaga się ze skutkami intensywnyh opadów deszczu

  PAP/EPA

  Po intensywnych opadach deszczu mieszkańcy wielu regionów Grecji zmagają się ze skutkami powodzi, jakie nawiedziły kraj w ostatnich dniach. Zniszczone zostały drogi, samochody i setki budynków.

  W Salonikach obfite opady deszczu spowodowały zalania dróg. Lokalna straż pożarna otrzymała ponad 100 zgłoszeń, by wydobyć ludzi uwięzionych pod gruzami w piwnicach Zalane zostały domy i sklepy. Mieszkańcy próbują ratować swój dobytek, usuwając wodę z podmytych pomieszczeń.

  Zalane drogi

  W Harilaou przy ulicy Kanaris silny wiatr wyrwał drzewo z korzeniami. Konary zraniły pieszych, którzy w tym momencie przechodzili przez ulicę.

  Trzy samochody zostały uwięzione na moście Wszystkich Świętych. Straż pożarna i policja nadzorowały wydobycie i przeniesienie znajdujących się w nich kierowców. Mężczyźni bezpiecznie opuścili zalany teren, pozostawiając swoje auta na moście do czasu, aż woda opadnie.

  W Vardar zatkane studzienki spowodowały wylewanie się strumieni wody na ulicę. Kierowcy wpadali w panikę, zostawiając swoje samochody na środku jezdni.

  Zniszczone domy i sklepy

  Jak donoszą lokalne media, kilkudziesięciu sklepikarzy z Salonik zostało rannych. Woda zalała piwnice i partery wielu lokali użytkowych w tym mieście. Towar ze sklepów dosłownie pływał po ulicach.

  Sparaliżowany ruch lotniczy

  Sparaliżowany został również ruch lotniczy na lotnisku Macedonia. Setki turystów oczekiwały na loty, które z powodu opadów zostały przesunięte. Samoloty linii Ryanair z Aten do Salonik wylądował w Kavali. A maszyna lecąca ze Stambułu do Salonik zmieniły miejsce lądowania w trakcie lotu i wylądowała w Atenach.

  Prognozy

  Jak prognozują meteorolodzy, z dnia na dzień opadów powinno być coraz mniej. W najbliższych dniach zapowiadany jest wzrost temperatury w środkowej Macedonii i Salonikach. W weekend mieszkańcy podtopionych regionów zobaczą na termometrach nawet 34 st. C.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami jeszcze kilka dni chłodnego lata, a potem duże ocieplenie....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie w zasięgu niżu Rico znad Rosji....