Informacje

 • Makak na gigancie. Wielka gonitwa trwała kilka godzin

  16-04-2018 14:59

  Do akcji ruszyli nawet policjanci i żandarmi

  Policjanci znaleźli zabłąkanego "psiaka" Foto: ENEX | Video: Bartlett Illinos Police Department

  Do akcji zmobilizowano policjantów, żandarmów, dwóch lekarzy weterynarii, pracowników ogrodu zoologicznego, strażaków i inspektorat do spraw sytuacji kryzysowych. Dzięki wysiłkom połączonych sił, po kilku godzinach udało się złapać... małpę. Uciekła ona z zoo w mieście Piatra Neamt w północnej Rumunii.

  Nietypowe zgłoszenie wpłynęło w piątek na telefon alarmowy w rumuńskim mieście Piatra Neamt na północy kraju. Ktoś poinformował, że na dachu jego domu siedzi małpa.

  Zabawa z małpą w kotka i myszkę

  Schwytanie makaka okazało się niezwykle trudnym zadaniem. Małpa skakała po dachach, kominach, drzewach i rusztowaniach z gracją, przy której poczynania goniących ją ludzi wypadały niezdarnie. Także na płaskim terenie uzyskiwała przewagę nad przewodzącym pościgowi mężczyzną z siecią oraz brzuchatymi stróżami prawa.

  Dopiero po kilku godzinach akcja została zakończona sukcesem. Jak podał przedstawiciel inspektoratu do spraw sytuacji kryzysowych, małpę złapano na dachu jednego z domów.

  Zaniedbania w zoo?

  Edil Dragos Chitic, burmistrz Piatra Neamt, winą za incydent obciąża pracowników ogrodu zoologicznego. To oni mieli - jego zdaniem - nie dopilnować zwierzęcia podczas jego przenosin do nowej kwatery w zoo.

  - Sytuacja mogła wyglądać zabawnie na pierwszy rzut oka, ale traktowaliśmy ją z całą powagą - podkreślił Chitic. Zapewnił, ze w żadnym momencie małpa uciekinierka nie stanowiła zagrożenia dla ludzi.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Zimne powietrze z Arktyki i Rosji będzie często napływać do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy. ...