Informacje
 • "Nagle zrobiło się ciemno, a wiatr przybrał na sile". Dźwig runął na apartamentowiec

  10-06-2019 18:53 Gwałtowna pogoda w Stanach Zjednoczonych
  Zdewastowane gospodarstwo w stanie Nebraska Foto: ENEX | Video: Reuters

  Co najmniej jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych po tym, jak w niedzielę w Dallas na apartamentowiec spadł dźwig. Przyczyniła się do tego gwałtowna pogoda, która nawiedziła między innymi Teksas.

  Jak poinformował Jason Evans ze straży pożarnej w Dallas, największe zniszczenia są we wschodniej części budynku, a także w garażach. Strażacy zabrali ze sobą psy tropiące, aby dokładnie zbadać miejsce tragedii.

  Dźwig przewrócił się najprawdopodobniej z powodu silnego wiatru. Zginęła jedna osoba, a co najmniej sześć jest rannych. Dwie z nich są w stanie krytycznym.

  - Był piękny, słoneczny dzień, ludzie kąpali się w basenach. Nagle zrobiło się ciemno, a wiatr przybrał na sile - powiedziała w rozmowie z CNN Abbey Kearney, która wraz z mężem widziała upadającą konstrukcję. - Dźwig przeszedł przez budynek jak gorący nóż przez masło - dodała.

  260 tysięcy mieszkańców bez prądu

  Według meteorologa CNN Gene'a Normana, w czasie zniszczenia dźwigu dla metropolii Dallas-Fort Worth w niedzielę przed południem wydano ostrzeżenia przed możliwością utworzenia się tornada.

  - To była odpowiedź na grupę burz, które wcześniej o poranku przeszły nad Oklahomą. Ten sam system burzowy spowodował tam powodzie błyskawiczne oraz silne porywy wiatru - mówił Norman.

  Ponad 260 tysięcy odbiorców w Dallas-Fort Worth nie miało prądu. Pojawiły się doniesienia o powalonych drzewach oraz opadach gradu wielkości piłek do tenisa stołowego.

  Trzy ofiary w Karolinie Północnej

  Ze skutkami gwałtownej aury musieli w niedzielę zmierzyć się także mieszkańcy Karoliny Północnej. Miejscami spadło ponad 150 litrów wody na metr kwadratowy.

  W nocy z niedzieli na poniedziałek niedaleko miasta Lincolnton trzech mężczyzn zginęło po tym, jak jadąc przez zalany teren uderzyli w drzewo. 

  Groźnie było też w hrabstwach Burke i Caldwell. Tam ogromne opady zalały pole kempingowe.

   Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...