Informacje
 • Nagranie z płonącego buszu. "Czasami słowa nie są w stanie opisać tego, co widzimy w pracy"

  13-09-2019 17:08 W Australii szaleją pożary
  Strażacy próbują ugasić pożar z powietrza Foto: ENEX | Video: NSW Rural Fire Service

  Policja z australijskiego stanu Queensland udostępniła nagranie z przejazdu przez płonący busz. Powstało podczas ewakuacji mieszkańców z zagrożonych terenów.

  W australijskim stanie Queensland szaleją pożary. Jak podają lokalne media, rozciągają się od półwyspu Jork aż do rejonu Ballendean w pobliżu południowej granicy stanu. Szacuje się, że jest ich około 55.

  Sytuacja jest bardzo trudna - walkę z ogniem utrudnia porywisty, suchy wiatr. Ponadto kraj zmaga się z jedną z najgorszych suszy od lat. Władze planują podnieść poziom zagrożenia pożarowego z "wysokiego" na "bardzo wysoki".

  Pożar na wybrzeżu

  Pożar na plaży Peregian położonej na wybrzeżu Sunshine Coast w stanie Queensland wybuchł w poniedziałek około godziny 16.30. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzenił i zajął busz. Ewakuowano ponad pięć tysięcy osób. Z żywiołem walczyło co najmniej 300 strażaków.

  Departament Policji w Queensland udostępnił nagranie, na którym funkcjonariusz jedzie przez płonący busz na wybrzeżu Sunshine Coast. Powstało podczas ewakuacji mieszkańców z zagrożonych terenów.

  "To nie był kolejny dzień w biurze dla naszych ekip Sunshine Coast. Czasami słowa nie są w stanie opisać tego, co widzimy w pracy. Poniedziałkowa noc była jedną z tych chwil" - czytamy w opisie wideo na profilu na Twitterze policji.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...