Informacje

 • Największe tornado od pół wieku.
  Blisko 100 osób zabitych, setki rannych

  25-06-2016 08:37

  Gigantyczna nawałnica w Chinach

  - To było jak koniec świata - takimi słowami skomentował nawałnicę i towarzyszącą jej trąbę powietrzną mieszkaniec wschodnich Chin. W starciu z żywiołem blisko 100 osób straciło życie, a ponad 800 zostało rannych.

  W czwartek w okręgu Funing, w prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach, rozpętała się potężna burza. Podczas nawałnicy pojawiła się trąba powietrzna. W wyniku załamania pogody w prowincji tej zginęło co najmniej 98 osób, a ponad 800 zostało rannych, w tym około 200 poważnie.

  Prędkość wiatru w niektórych nadmorskich miejscowościach sięgała 125 km/h. Ogromna wichura zniszczyła wiele budynków, które zrównała z ziemią. Ratownicy spod gruzów wyciągają uwięzionych ludzi. Xi Jinping przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej poinformował, że potrzebujący otrzymają odpowiednią pomoc.

  Najgorsza nawałnica od lat

  Agencja rządowa Xinhua stwierdziła, że była to jedna z największych katastrof, jaka nawiedziła Jiangsu. Poinformowali, że było to największe tornado w Chinach od pół wieku.

  - To było jak koniec świata - powiedział Xie Litian, który stracił dorobek swojego życia. - Usłyszałem straszny huk i zobaczyłem, jak ściana z oknem oderwała się od domu i poleciała - opisał zdarzenie.

  Początek lata w Chinach jest bardzo dynamiczny jeśli chodzi o pogodę. Na południu kraju pojawiły się tragiczne powodzie, w których zginęło co najmniej 22 osoby.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni do Polski napłynie arktyczne powietrze i zrobi się zimno, a w niekt...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem niżu Edeltraud znad Niziny Węgierskiej....