Informacje
 • Najzimniejszy maraton w historii pomiarów

  21-04-2013 13:09 Biegacze wystartowali o godz. 9 brytyjskiego czasu przy temperaturze 4,9 st. C

  Wielka Brytania zamienia się w zieloną wyspę - kwitną kwiaty i drzewa i jest słonecznie, ale bardzo chłodno. Tegoroczna edycja londyńskiego maratonu zostanie zapamiętana jako najzimniejsza w historii pomiarów.

  Długodystansowy wyścig ulicami brytyjskiej stolicy ma już 32-letnią tradycję i co roku biorą w nim udział tysiące uczestników, podzieleni na kategorie: zawodowców, niepełnosprawnych, amatorów i biegaczy organizacji dobroczynnych.

  Zimno o poranku

  Maraton rozpoczął się o godz. 9 rano (11.00 polskiego czasu). Termometry w St. James park na starcie biegu wskazywały wtedy 4,9 st. C - poinformował brytyjskie służby meteorologiczne Met Office.

  Rekord zimna w czasie maratonu padł w 2004 roku, kiedy temperatura wynosiła 5,3 st. C. Wczoraj synoptycy prognozowali 6 st. C.

  Zrobi się cieplej

  W miarę upływu godzin, temperatura będzie wzrastać. Wczesnym popołudniem i w południe, kiedy pierwsi maratończycy po przebiegnięciu 42 km 195 m będą przekraczać linię mety, termometry powinny wskazać ok. 15 st. C. Synoptycy określają dzisiejszy dzień jako "przyjemny".

  Z kolei Michael Lawrence z brytyjskich służb meteorologicznych podkreśla, że pogoda jest wprost "idealna do biegu". Świeci słońce, a niebo będzie bezchmurne do późnego popołudnia.

  Kiedy na linii mety pojawią się ostatni maratończycy, pogoda pogorszy się. Na niebie pojawią się chmury i może kropić deszcz.

  Kolejne dni przyniosą załamanie pogody. W poniedziałek kraj spowiją chmury i takie warunki utrzymają się przez kilka kolejnych dni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • "Najzimniejszy maraton w historii pomiarów"..............
  w dobie globalnego ocieplenia ???.............Skandal!
  ~ksmamona /2013-04-22 09:00
 • czas uk
  Jak co roku od ost nd marca do ost nd pazdz rowniez na wyspach obowiazuje czas letni BST-natomiast czas UTC/GMT to czas uniwersalny(obowiazuje w Wlk Brytanii ale tylko zima)natomiast jest tez czasem calorocznym dla lotnictwa i metereologii stad czeste pomylki wiosna i latem.
  ~ujhj /2013-04-21 21:17
 • Maraton
  Hmm jesli w UK jest godzina 9.00 to w Polsce godzina 10.00.W UK obowiazuje obecnie BST (british summer time).Biegacze wystartowali z Blackheath obok Greenwich Park a nie St.James Park.Nie wiem kto pisze i tlumaczy te artykuly,ale polecam sie douczyc!
  ~maxsia /2013-04-21 15:50
 • 2 godziny
  2godziny różnicy to bardzo dziwne
  ~nobby /2013-04-21 15:14
 • 9 rano (11.00 polskiego czasu)
  9 rano (11.00 polskiego czasu) od kiedy mamy 2 godziny różnicy???
  ~traw /2013-04-21 14:46

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...