Informacje
 • Niagara miejscami skuta lodem. "Jak w zamku księżniczki Elsy"

  23-01-2019 12:40 Amerykanie zmagają się z zimą
  Niecodzienne widoki w sadzie owocowym - lodowe jabłka Foto: Reuters | Video: Andrew Sietsema

  Północne i środkowe regiony Stanów Zjednoczone zmagają się z falą zimna. Na granicy z Kanadą zamarzła część wodospadu Niagara.

  Burza śnieżna, która doprowadziła do śmierci 12-latki w stanie Illinois na środkowym zachodzie USA, zaatakowała też północny wschód Stanów Zjednoczonych. Front niosący opady śniegu i niskie temperatury przesuwa się z zachodu na wschód, a za jego wzmacnianie się odpowiada napływ arktycznego powietrza znad Kanady.

  Gwardia Narodowa w pogotowiu

  Gina Raimondo, gubernator stanu Rhode Island, ogłosiła stan wyjątkowy w hrabstwie Newport. W poniedziałek temperatura spadła tam do -6 stopni Celsjusza, w kolejnych dniach miejscami termometry mogą pokazać nawet -20 st. C. Siedem tysięcy mieszkańców zostało pozbawionych dostaw gazu. W stan gotowości postawiono Gwardię Narodową.

  Mróz zapanował też w stanie Massachusetts. Warunki atmosferyczne skomplikowały pracę lotniska Boston Logan. W poniedziałek odwołano tam setki lotów.

  Agencja Zarządzania Kryzysowego w Massachusetts zaleciła mieszkańcom ograniczanie czasu przebywania na zewnątrz i obserwowanie, czy nie występują oznaki odmrożeń. Uczuliła, by ostrożnie korzystać z dogrzewania. Doradziła też, by zwierzęta domowe i gospodarskie pozostawały w pomieszczeniach.

  Zamarzła Niagara

  Szybki spadek temperatury sprawił, że zamarzła część wodospadu Niagara na granicy USA (stan Nowy Jork) z Kanadą (prowincja Ontario). Atrakcja regionu także w swej zimowej odsłonie zachwyciła turystów. Widoki przyrównywali do kadrów z disneyowskiej animacji "Kraina lodu".

  Emma Grafham, jedna z odwiedzających wodospad, w rozmowie z CNN opowiadała, że poczuła się, jakby była w zamku księżniczki Elsy. - Wyglądało, jakby Elsa poruszyła ręką, tak jak robiła to w filmie, a na jej rozkaz wyrosły schody z lodu - powiedziała turystka.

  Kolorado pod śniegiem

  Sroga zima panuje też w stanie Kolorado w środkowej części USA. We wtorek miejscami spadło tam ponad 20 centymetrów śniegu. Kolejne opady zapowiadane są na czwartek, wtedy może przybyć 25 centymetrów pokrywy śnieżnej.

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...