Informacje

 • Niedźwiedź utknął i zdemolował samochód. "Musiał oszaleć"

  22-05-2018 21:20

  "Zniszczenia są niewiarygodne"

  Niedźwiedź czarny zamieszkuje lasy Ameryki Północnej Foto: ENEX | Video: TVN Meteo

  Nie wiadomo, kto był bardziej przerażony - Linda Morad czy niedźwiedź, który utknął w jej samochodzie. Dzięki policjantom zwierzę udało się uwolnić, jednak pozostawiło po sobie niewyobrażalne szkody.

  Linda Morad opiekowała się domem przyjaciela w mieście Canton (stan Connecticut) w nocy z piątku na sobotę. W pewnym momencie zauważyła, że światła w jej samochodzie są włączone. Usłyszała również dziwne dźwięki. Zadzwoniła na policję. Funkcjonariusze przybyli na miejsce po kilku minutach. Zaczęli robić zdjęcia, na których zauważyli… niedźwiedzia, który utknął w pojeździe.

  Kobieta przyznała, że była naprawdę zdziwiona. Policjanci ustalili, że dzięki zniszczonej klamce w drzwiach od strony kierowcy zwierzę dostało się do środka. Kiedy w końcu udało się otworzyć drzwi, niedźwiedź mógł uciec w stronę lasu. - To są najdzielniejsi mężczyźni na świecie. Naprawdę - stwierdziła Morad, chwaląc funkcjonariuszy.

  Samochód wyglądał jak spaghetti

  Po wszystkim policjanci podeszli do kobiety i uprzedzili ją, że "nie uwierzy, jak wygląda jej samochód". - Pomyślałam, że w porządku, posprzątam jutro - opowiadała Morad. Później ujrzała ogrom szkód - deska rozdzielcza, fotele, bagażnik. Wszystko w ruinie.

  - Zniszczenia są niewiarygodne. [Samochód] wygląda jak spaghetti - powiedziała właścicielka pojazdu. - Niedźwiedź musiał oszaleć, próbując wydostać się na zewnątrz - przyznała. Dodała, że najważniejsze, że w całej historii ani ona, ani zwierzę nie odnieśli żadnych obrażeń.

  To jak wygrać na loterii

  - To był pech. Zupełnie jakby zostać uderzonym piorunem lub wygrać na loterii. Jak często zdarza się taka sytuacja? - ironizowała Morad. Przyznała, że w aucie nie miała jedzenia poza jednym bananem. Nie wiadomo, co mogło zachęcić niedźwiedzia do wizyty w pojeździe. Kobieta dzień wcześniej wystawiła przed dom śmieci. Możliwe, że to ich zapach zwabił zwierzę.

  Jak informuje Departament Energii i Ochrony Środowiska, niedźwiedzie pojawiają się w Connecticut coraz częściej. W zeszłym roku obserwowano je prawie 6900 razy, z czego 201 razy w samym Canton.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • w latach 70-tych, gdy można było dojechać samochodem do Morskiego Oka
  niedźwiedź na parkingu oderwał dach Zaporożca, bo ktoś w środku zostawił kanapki...
  ~sagittarius /2018-05-23 10:30
 • To pani Morad jest aż tak głupia
  że nie załapała, iż do zwabienia misia wystarczy zapach jednego banana???
  ~Anarchol68 /2018-05-23 00:52
 • pies
  całkiem ak mój pies który wyczuwa że już dojeżdżamy do celu.
  ~piotr /2018-05-22 22:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....