Informacje

 • Niemcom brakuje skrzynek na piwo. "Panuje dramatyczna sytuacja"

  22-07-2018 19:37

  "Najpierw zwrot, potem wolne"

  Z powodu niezwykle długich upałów i związanej z tym wzmożonej produkcji piwa browarom w Niemczech zaczyna brakować skrzynek do transportu tego trunku. Producenci ostrzegają przed opóźnieniami w dostawach i apelują do klientów o szybkie zwracanie skrzynek.

  Nietypowo długi okres upałów postawił na głowie wyliczenia browarników - ocenił Niklas Other, wydawca branżowego magazynu "Inside". Powiedział, że w kwestii brakujących skrzynek "w branży (browarniczej) panuje dramatyczna sytuacja". Niektóre browary nie są wręcz w stanie realizować dostaw niektórych rodzajów piwa.

  "Najpierw zwrot, potem wolne"

  Rzecznik Niemieckiego Związku Browarników (DBB) Marc-Oliver Huhnholz przestrzegł, że w miesiącach letnich mogą powtarzać się przestoje w dostawach.

  Z tego powodu przedstawiciele branży apelują do klientów o jak najszybszy zwrot skrzynek. Na Facebooku browar Moritz Fiege z Bochum prosi, by z zaniesienia skrzynek do sklepu ludzie nie przekładali na po powrocie z urlopu, lecz by zrobili to jeszcze przed wyjazdem. "Najpierw zwrot, potem wolne" - brzmi hasło internetowej odezwy.

  Zróżnicowane potrzeby

  Problem pogarsza to, że browary sprzedają piwa w różnych butelkach, które wymagają dostosowanych do nich skrzynek, co uniemożliwia ich wymianę między producentami.

  Według wyliczeń browaru Veltins w obrocie w Niemczech znajduje się ogółem 500 milionów skrzynek wielokrotnego użytku, z czego 180 milionów przypada na branżę browarniczą. Na problemy z brakującymi skrzynkami uskarżali się już wcześniej pojedynczy producenci wody mineralnej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....