Informacje
 • "Nieznośny i wilgotny upał" w USA.
  Ochłody w basenie szukał niedźwiedź

  04-07-2018 08:47 Ewakuowano seniorów z domu spokojnej starości
  Temperatura na Półwyspie Iberyjskim (wideo bez dźwięku) Foto: PAP/EPA/ALBA VIGARAY | Video: Ventusky.com

  Od kilku dni upał nęka Stany Zjednoczone. W Nowym Jorku już od czterech dni temperatura przekracza 32 stopnie Celsjusza. W również gorącej Kalifornii ochłody w basenie szukał... niedźwiedź.

  Takie gorąco nie sprzyja długiemu przebywaniu na wolnym powietrzu, a zwłaszcza aktywności fizycznej. Niektórzy nowojorczycy się jednak nie poddają, uprawiając sport tuż po wschodzie słońca - w ciągu dnia temperatura czwarty dzień z rzędu przekroczyła 32 stopnie Celsjusza. Niekiedy jednak nawet tak wczesna pora nie pomaga.

  - Jestem kompletnie mokra – powiedziała jedna z biegaczek. Inni uskarżali się na duchotę.

  Za i przeciw

  W domu spokojnej starości w Englewood (stan New Jersey) przestała działać klimatyzacja. Konieczna była ewakuacja 50 seniorów.

  - Myślę, że łapanie opalenizny to najlepsze, co można zrobić - mówił jeden z nowojorczyków, wystawiający twarz ku słońcu.

  Bardzo gorąco zrobiło się również na stacjach metra. - Tutaj, na dole, panuje nieznośny, wilgotny upał - narzekał pasażer metra.

  Są jednak osoby, którym upał odpowiada. Zaliczają się do nich między innymi turyści. - Tu jest fantastycznie. U nas klimat nie słynie z upałów – mówił Szwed Tomas Karlsson.

  Ludzie masowo odwiedzają plaże i baseny, szukając ochłody w wodzie.

  Więcej o upałach w USA przeczytasz tutaj.

  Niedźwiedź szukał ochłody w basenie

  Wodę w basenie pokochał również pewien niedźwiedź z gorącej Kalifornii. W piątek Mark Hough relaksował się w swoim domu w Altadenie przy drinku, kiedy usłyszał trzask i szelest liści. Z minuty na minutę dźwięki stawały się głośniejsze.

  - Wstałem, spojrzałem w krzaki i zobaczyłem niedźwiedzia wspinającego się po moim płocie - opowiadał Hough. Zwierzę zagościło na podwórku mężczyzny kilkakrotnie. Niedźwiedź posunął się do tego, że zażył kąpieli w basenie, a także miał… wychłeptać jego drinka.

  Godzinę później Hough rozmawiał z sąsiadem, kiedy usłyszał kolejny trzask. Podniósł wzrok i ujrzał niedźwiedzia śpiącego na drzewie.

  - Miał więc swoją margaritę, wykąpał się w jacuzzi i teraz jest gotowy na godzinną drzemkę - żartował Mark Hough. - To był interesujący piątek... - podsumował.

   


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się od próby sił w naszej części Europy. Zmagać będą się ze...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem zatoki niżowej i frontu atmosferycznego postępującego od...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...